Прибережні держави ЄС, Румунія та Болгарія, побоюються будь-яких значних змін ситуації в Чорному морі в рамках котрої-будь ширшої потенційної угоди між Росією та США. Україна успішно витіснила російський флот із західної частини моря, що стало одним із найяскравіших військових досягнень Києва за понад три роки війни, зазначають журналісти. Таким чином, очікується, що абияка домовленість буде вигідна Москві й може вплинути на безпеку їхніх країн, не даючи їм права голосу.
AT SEA - MARCH 3: (EDITORS NOTE: Best quality available) This handout photo provided by Yemeni Al-Joumhouria TV, shows the British-registered cargo ship 'Rubymar' sinking, after it was targeted by Yemen's Houthi forces in international waters in the Red Sea, on March 3, 2024, in the Red Sea. (Photo by Al-Joumhouriah channel via Getty Images)
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на офіційних особи з Румунії та Болгарії.
Можлива угода між США та Росією в Чорному морі змушує нервувати причорноморські країни Європи. За даними видання, прибережні держави ЄС Румунія та Болгарія побоюються будь-яких значних змін ситуації в Чорному морі в рамках будь-якої ширшої потенційної угоди між Росією та США.
Україна успішно витіснила російський флот із західної частини моря, що стало одним із найяскравіших військових досягнень Києва за понад три роки війни, зазначають журналісти.
Таким чином, очікується, що будь-яка домовленість буде вигідна Москві і може вплинути на безпеку їхніх країн, не даючи їм права голосу, заявили чиновники.
«Це наш район, і ми не довіряємо росіянам, якщо їм буде дозволено більше свободи», — сказав один із чиновників.
24 березня у місті Ер-Ріяд в Саудівській Аравії розпочалися переговори представників США та країни-агресора Росії.
Росмедіа з посиланням на джерело пише, що делегації вже прибули на місце зустрічі та почали переговори. Вони пройдуть у закритому режимі.
Раніше агентство Reuters писало, що США на зустрічі з представниками Росії прагнутимуть досягти угоди про припинення вогню в Чорному морі, щоб забезпечити вільне судноплавство.
Нагадаємо, 23 березня в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) завершилися переговори представників України та США. Вони тривали близько п’яти годин. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, який очолював делегацію з Києва, розмова була конструктивною і змістовною, обговорено низку технічних питань, зокрема пропозиції щодо захисту енергетичних об’єктів і критичної інфраструктури.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.