У межах програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки» передбачено кошти на реставрацію будівлі, що стане домівкою для постійної експозиції.
Для Музею авангарду у Києві, створеному в листопаді 2024 року, виділять вільне приміщення в історичній будівлі площею 676,1 кв. м на вул. Липській, 16, що є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, розповіли у КМДА.
Ганна Старостенко додала, що на приміщення на вул. Липській 16, де відтепер розташується музей, ще у 2017 році укладено охоронний договір № 3543. У межах програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки» передбачено кошти на реставрацію будівлі, що стане домівкою для постійної експозиції. Усі роботи із створення нового музейного простору виконуватимуться з обов’язковим дотриманням пам`яткоохоронного законодавства.
«Сьогодні, під час війни, відновлення історичної справедливості щодо українських митців, чиї імена десятиліттями ховали за ярликами «російської школи авангарду», стає не лише питанням культури, а й питанням нашої національної свідомості. Створення у столиці Музею авангарду – це акт культурного суверенітету й утвердження ідентичності, яку роками намагалися привласнити росіяни. Таким чином ми повертаємо Україну на мапу світового авангарду, а Києву – його роль як одного з головних центрів цієї мистецької течії. Завдяки меценатам, які передали місту 145 творів із приватних колекцій, ми створили підґрунтя для музею світового рівня. Знані в усьому світі митці – Казимир Малевич, Олександр Архипенко, Соня Делоне, Олександр Богомазов, Олександра Екстер – мають залишатися в історії саме українськими. Це не лише про мистецтво, а й про право на власну культурну пам’ять та справедливість», – зазначила Ганна Старостенко.
Колекція музею вже налічує понад 145 творів, подарованих українськими колекціонерами та митцями. Вона охоплює повний спектр розвитку українського авангарду – від його витоків у першій половині ХХ століття до робіт сучасних митців. Колекція представляє таких знаних майстрів, як Анатоль Петрицький, Вадим Меллер, Олександра Екстер, Олександр Богомазов, а також сучасних митців – Олега Тістола, Марину Скугарєву, Віктора Сидоренка. Унікальним експонатом колекції є «Портрет Тараса Шевченка» Віктора Артемцева – перша відома авангардна робота з теми Кобзаря.
Нагадаємо, у Києві не пережив реставрацію Центральний гастроном на Хрещатику. Від будівлі, в якій раніше був розташований готель “Кане”, залишився лише фасад.
За словами держсекретаря США, склад російської делегації не свідчить про «прорив» у просуванні миру.
Президент України Володимир Зеленський планує відвідати інавгураційну месу Папи Лева XIV, якщо йому дозволять військові…
За словами адвоката, суд також зобов’язав СІЗО забезпечити Шуфричу лікування в медичному закладі. Йдеться про…
За даними поліції і творця бронзової статуї, американського концептуального художника Бреда Дауні, статую відрубали до…
Серед інших тем зустрічі – відбудова України та можлива участь турецьких компаній у цьому процесі.
Коментуючи відмову російського лідера приїхати у Туреччину на переговори, премʼєр Британії назвав це ще "ще…