Підготовче засідання призначене на березень.
Національний музей історії України вимагає знесення каплиці Української православної церкви Московського патріархату на Володимирській, 2 (Шевченківський район) і скасування запису про державну реєстрацію права власності на неї. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Господарського суду Києва від 8 лютого.
Представники музею наголошують, що приміщення каплиці загальною площею 133,2 кв м, було збудоване самочинно.
Суд прийняв позовну заяву музею до розгляду у липні 2020 року, а на початку грудня призначив земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції. На вирішення поставлено три питання:
На час проведення судової експертизи провадження у справі було зупинено. 8 лютого суд поновив розгляд справи, оскільки експерт витребував додаткові матеріали, а саме – завірену належним чином копію технічної документації із землеустрою, за якою була сформована та внесена до бази даних Держгеокадастру ділянка площею 2,32 га по вул. Володимирській, 2.
Крім того, суд призначив на 17 березня підготовче засідання. На ньому, зокрема, планується вирішити питання щодо долучення до виконання судової експертизи ще двох інженерів-геодезистів.
Як повідомляють «Наші Гроші», у 2013 році Релігійна громада Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі Києва зареєструвала за собою право власності на нерухоме майно – каплицю площею 133, 2 кв м на вул. Володимирська, 2. А за рік до того суд визнав за громадою право власності на три заблоковані кіоски.
У подальшому їх обклали цеглою і у 2013 вже зареєстрували право власності на капітальну будівлю – каплицю. Детальніше про цю історію читайте тут.
У 2018 році Міністерство культури заявило, що розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є сам музей.
«Незаконна забудова – мала архітектурна форма – знаходиться на земельній ділянці особливо цінних територій та призводить по пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття» — повідомляли у Мінкульті.
Тим часом, церкву-МАФ на Печерську досі не знесли.
Фото: Фейсбук
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…