Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва представляє персональну виставку сучасного живопису «КИЄВЕ МІЙ!» відомої української художниці Лідії Селянко.
«Києве мій!» — це виставка робіт про Київ очима сучасної української художниці Лідії Селянко. Це зізнання у коханні мовою живопису, це виставка-захоплення улюбленим незламним містом-героєм. І відкривається вона в особливий для Києва час – наприкінці травня. Адже саме в останні дні цього місяця місто святкує свій День народження, розквітає, буяє зеленню та вирує життям. І повномасштабна війна цього не спроможна зупинити. Столиця очима художниці сповнена жаги до щасливого майбутнього та Перемоги. Авторка часто малює каштани як один із головних символів київської айдентики. Водночас захоплюється пейзажами Києва та пропонує поглянути на них крізь призму яскравих кольорів і контрастних силуетів індустріального міста.
Мальовничі київські ландшафти, унікальні пам’ятки архітектури, нестандартний погляд на краєвиди сучасного міста — це теми, що втілені в роботах Лідії Селянко. Особливу увагу художниця також приділила темі мостів Києва через Дніпро, з яких і розпочалася серія робіт про столицю. Зокрема, Подільсько-Воскресенський та Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз (Скляний міст). Мости не завжди займають центральне місце у творах живопису та можуть ховатися за архітектурою або ж віддзеркалюватися у воді. Проте, найуважніший глядач завжди їх помітить.
«Мені цікаво спостерігати як місто змінюється, як зводяться нові будівлі, з’являються сучасні мости, які вони величні вдень та романтичні у вечірню пору, коли місто підсвічене вогнями. Я часто пишу мости на різних етапах будівництва, аби згодом співставити картинку «до» і «після. Мені боляче було спостерігати як Київ завмер, коли розпочалась повномасштабна війна рф проти України. Як з нього масово виїжджали люди, як його обстрілювали та руйнували, як рідний Київ потопав у темряві, але я знаю, що після ночі завжди наступає ранок. Так само і вірю, що скоро настане наша Перемога», — розповідає авторка виставки Лідія Селянко.
Про художницю:
Лідія Селянко — сучасна українська художниця, живописець, член Національної спілки художників України. У 2011 році закінчила Національну академію мистецтв та архітектури.
Учасниця виставок у Центрі сучасного мистецтва М17, PinchukArtCentre, Музеї сучасного мистецтва України, Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва та Домі Художника. Картини Лідії Селянко були представлені й закордоном – Німеччині, Австрії, Чехії, Франції, Нідерландах, Бельгії та Великобританії.
У 2018 році працювала у колаборації з українським брендом одягу CouturedeFleure. У цьому ж році Лідія Селянко на замовлення Укрпошти намалювала художній поштовий конверт з оригінальною маркою «Ковель.500-річчя отримання Магдебурзького права» та ще декілька художніх поштових конвертів для інших міст, зокрема, для Красилова, Дубно та Кролевця.
Картини художниці зберігаються у приватних колекціях України, деяких країнах Європи та США.
Нагороди:
2010 р. – І місце. Український тиждень мистецтв UkrainianArtWeek. Конкурс графіки, номінація — авангардна графіка. Музей сучасного образотворчого мистецтва України у м. Київ.
2011 р. – ІІ місце. Український тиждень мистецтв UkrainianArtWeek. Міжнародний конкурс графіки, номінація — експериментальна графіка. Музей сучасного образотворчого мистецтва України у м. Київ.
Виставка триватиме з 24 травня по 11 червня.
Фото: Музейно-виставковий центр
Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів…
Глава МЗС України, реагуючи на пропозицію російського диктатора Владіміра Путіна про так зване "перемир'я" у…
Індекс, складений банком Goldman Sachs, показує, що з кінця минулого року річне економічне зростання Росії…
Поки Україна побоюється, що США можуть відмовитися від військової підтримки, країні доводиться покладатися на власні сили.…
У Польщі підписано рамкову угоду про будівництво атомної електростанції.
Україна отримає $70 мільйонів від Світового банку на встановлення потужних енергонакопичувачів на об'єктах гідроенергетики.