Міжнародний валютний фонд може змусити український уряд прискорити девальвацію гривні та посилити податковий тиск, щоб отримати черговий транш фінансової допомоги.
WASHINGTON, UNITED STATES - JULY 09: Logo of the International Monetary Fund - IMF on July 09, 2024 in Washington, United States . (Photo by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.
Обговорення цих кроків відбудеться під час запланованого перегляду кредитної програми на 15,6 мільярда доларів.
За словами джерел, знайомих із ситуацією, МВФ планує підштовхнути Україну до прискорення девальвації гривні та пом’якшення монетарної політики, щоб збільшити бюджетні надходження та знизити вартість запозичень. Національний банк України, проте, виступає проти подальшого ослаблення гривні, яка вже втратила понад 10% вартості з жовтня 2023 року.
“Національний банк України, однак, не бажає допустити подальшого ослаблення гривні. Валюта вже втратила понад 10% з жовтня, коли припинив дію фіксованого обмінного курсу, запровадженого після повномасштабного вторгнення Росії. За словами джерел, цей крок поставив би під сумнів здатність центрального банку підтримувати цінову стабільність”, — йдеться у матеріалі.
Крім того, МВФ закликає український уряд до більш рішучих заходів у сфері податкової політики, зокрема підвищення податку на додану вартість (ПДВ) і військового збору.
Ці кроки можуть викликати політичне невдоволення, оскільки населення країни вже стикається з важкими економічними наслідками війни. Результати перегляду кредитної програми можуть відкрити Україні доступ до чергового траншу фінансової допомоги в розмірі 1,1 мільярда доларів.
Кабінет Міністрів затвердив коригування до держбюджету на 2024 рік, яке передбачає збільшення витрат на оборону на 495,3 млрд гривень. Це може призвести до підвищення податків. Проблема полягає в тому, що міжнародні партнери України не фінансують військові видатки країни, і на це йдуть кошти з податків та внутрішніх запозичень, які Міністерство фінансів вважає «ключовим джерелом» фінансування воєнних дій.
Більшу частину коштів для покриття додаткових оборонних витрат планується отримати шляхом збільшення доходів держбюджету на понад 214 млрд гривень. Також Україні доведеться позичати понад 160 млрд на внутрішньому ринку, а ще понад 60 млрд гривень скоротять з витрат на обслуговування державного боргу.
Крім того, уряд запропонував зміни до Податкового кодексу, які незабаром має розглянути парламент.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.