У Міністерстві закордонних справ закликали сприймати угоду про корисні копалини, яку Україна та США мають підписати 28 лютого, не як фінальний договір, а лише як перший крок і початок процесу.
Про це сказав речник МЗС України Георгій Тихий на брифінгу 27 лютого.
Він підтвердив, що рамкова угода про рідкісноземельні ресурси України передбачає створення фонду, яким Україна та США розпоряджатимуться спільно.
Георгій Тихий заявив, що фонд буде наповнюватися в Україні й використовуватися для України — для інвестування в реконструкцію.
Окрім того, після доопрацювань текст угоди «став значно кращим і прийнятним для підписання Україною». Тихий наголосив, що тепер у тексті немає згадок про «борг» України за раніше надану допомогу. Також вдалося прибрати пункт про відшкодування майбутньої допомоги за принципом «два долари за один».
Нагадаємо, угода між Україною і США буде рамковою. Вона передбачає створення спільного українсько-американського Інвестиційного фонду відбудови, куди буде потрапляти 50% від майбутньої монетизації природно-ресурсних активів, що є у державній власності України. Майбутні джерела надходжень не включають теперішні джерела надходжень, які вже входять до складу загальних доходів бюджету України
Детальні умови управління та діяльності фонду будуть викладені в наступній Угоді про Фонд.
Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…
У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…
Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…
Як з'ясували журналісти, з лютого 2022 щонайменше по липень 2024 року Izovaс та повʼязані з…
Доходи загального фонду державного бюджету України, зросли на $1 млрд порівняно з аналогічним періодом 2024…