Categories: Без рубрики

На Дарницькій ТЕЦ встановили два нових очисних фільтри, до кінця року підключать ще один

Вартість встановлених фільтрів – більше 200 мільйонів гривень.

На Дарницькій ТЕЦ до кінця року введуть в експлуатацію третій новий фільтр газоочистки, в той час як два нових фільтри вже працюють. Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко під час перевірки робіт із будівництва нової системи очищення повітря.

Він зазначив, що місто у 2018 році розпочало програму з будівництва електрофільтрів, що вловлюють пил та зменшують обсяг шкідливих викидів. Ідеться про заміну застарілої системи газоочищення. На Дарницькій ТЕЦ уже встановили 2 нових електрофільтри, і в планах – будівництво ще двох.

«Київ системно вирішує екологічні проблеми, що накопичувались десятками років. Ключові стратегічні підприємства мають детальний план підвищення екологічної складової. Не виняток і Дарницька ТЕЦ – одна з найстаріших у столиці. Вона працює понад 60 років. Нагадаю, що ТЕЦ постачає тепло промисловим підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів. Станція опалює близько 8 відсотків житлової площі Києва. А це – оселі понад 270 тисяч жителів столичного Лівобережжя. Зараз місто спільно з ТОВ «Євро-Реконструкція» реалізовують план дій, що зробить діяльність Дарницької ТЕЦ більш безпечною», – наголосив Віталій Кличко.

Також місто планує встановлення систем сіркооочистки та азотоочистки із доведенням концентрації викидів цих речовин до європейських норм. Ці роботи фінансують коштами ТОВ «Євро-Реконструкція» у рамках інвестиційної програми. Вартість уже встановлених двох електрофільтрів – 211 мільйонів грн.

«Наголошую – будівництво двох високоефективних електрофільтрів вже дало можливість наполовину знизити викиди пилу на ТЕЦ більш як удвічі. За обсягами та складом виробничих викидів після електрофільтрів підприємство слідкує за допомогою системи моніторингу. Цього року на Дарницькій ТЕЦ продовжать модернізацію. Зокрема, будівництво третього електрофільтру вартістю 129,5 млн грн. Також планують розробку проекту рекультивації золошлаковідвалу. Таким чином, Дарницька ТЕЦ буде першою вугільною ТЕЦ в Україні, що відмовиться від використання золовідвалу», – зазначив Кличко.

Віталій Кличко нагадав, що минулого року місто розпочало встановлення системи хімічної очистки на заводі «Енергія», щоб досягти європейських стандартів щодо рівня викидів забруднюючих речовин.

Також розпочато будівництво сучасної системи моніторингу якості повітря, яка відповідає директивам Євросоюзу. Перші два пости моніторингу вже встановлені на Лівому березі – на вулиці Архітектора Вербицького та Харківському шосе. І цього року планують встановити ще кілька таких постів на правому березі Києва, щоб моніторити стан повітря та оперативно вживати необхідних заходів.

Раніше київські екологи поділили столицю на екотипи.

Фото: КМДА

Recent Posts

Один із найбільших у світі трейдерів сировини продав частку у російській РуссНєфті

Один із найбільших у світі постачальників сировинних товарів і рідкісноземельних матеріалів Glencore продав свою частку…

12 хв. ago

Зеленський не хоче миру — Дональд Трамп-молодший

Син президента США пише пости про Зеленського у соцмережі Х.

16 хв. ago

На переговорах в Лондоні погодили новий документ, його передали Трампу

Президент Володимир Зеленський заявив, що після зустрічі у Лондоні було сформовано новий документ щодо питання…

16 хв. ago

Ірландія придбає у США нові Javelin

ПТРК Javelin придбає Іраландія у кількості 44 ракет та 36 легких командних пускових установок LWCLU.

25 хв. ago

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами мешканцем столиці

Чоловік створив телегра-канал, щоб публікувати там відео з насильницькими діями проти кошенят.

30 хв. ago

МВФ покращив прогноз щодо курсу долара в Україні

Водночас МВФ погіршив прогноз щодо зростання економіки України у 2025 році до 2,0% з 2,5%…

37 хв. ago