Categories: Без рубрики

На кінофестивалі «Берлінале» відбулася прем’єра документального фільму про українські школи «Стрічка часу» Катерини Горностай

«Стрічка часу» (Timestamp) – український документальний фільм Катерини Горностай, який вперше за 28 років представив Україну в головному конкурсі Берлінале. Фільм розповідає про вчителів та учнів, які попри війну продовжують навчання, зокрема на деокупованих територіях. Він показує, як освіта та повсякденне життя змінюються в умовах війни.

20 лютого відбулася світова прем’єра документального фільму Катерини Горностай «Стрічка часу» на Берлінале.

Команда українського фільму “Стрічка часу” розгорнула на пресконференції Берлінале прапор із підписами військових. Один із героїв фільму – вчитель і військовий Борис Ховряк – розгорнув прапор України з підписами своїх побратимів. Одразу після прем’єри він повертається на фронт.

Пресконференцію пропустила режисерка фільму Катерина Горностай. За два дні до прем’єри вона народила у Берліні дитину. Однак була присутня на самій прем’єрі.

Катерина Горностай в Barva Kimono та оператор Олександр Рощин на червоному хіднику Берлінале:

Фільм знятий без закадрового голосу, інтерв’ю та реконструкцій, пропонує глибокий погляд на боротьбу українського народу за збереження освіти, за своє існування та ідентичність. Картина показує, як війна в Україні впливає на повсякденне життя учнів і вчителів, та виклики, пов’язані з намаганням зберегти освіту і відчуття нормального життя в умовах постійної небезпеки.

Фільм української режисерки увійшов до основної конкурсної програми Берлінале — вперше з 1997 року, коли до основного конкурсу потрапила стрічка Кіри Муратової «Три історії», — та буде змагатись за «Золотого ведмедя» (головний приз кінофестивалю), а також претендує на премію за найкращий документальний фільм (Documentary Award) кінофестивалю. В цій категорії представлено ще 15 документальних фільмів з різних програм.

Мета фільму — не лише привернути увагу до викликів, з якими стикається українська освіта, але й зібрати кошти для відновлення сотень шкіл, зруйнованих війною.

Катерина за день до світової прем’єри народила сина у Берліні. За словами режисерки, вона разом із режисером Ніконом Романченком очікували пологи на кілька тижнів пізніше, але син вирішив, що хоче стати Berlinale Baby. Режисерка зауважила, що вагітність під час фінального етапу роботи над її фільмом вплинула на сприйняття дітей, про яких вона знімала історію.

У 2021 році повнометражний ігровий дебют Катерини Горностай «Стоп-Земля» отримав «Кришталевого ведмедя» Юнацького журі програми Generation 14+ на Берлінале.

Берлінале триває у столиці Німеччини з 13 по 23 лютого.

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

3 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

3 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

3 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

3 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

3 години ago