Будівлі ще за радянських часів присвоєно статус памʼятки історії та архітектури. Нині вона приватизована і дедалі більше занепадає. Вже втрачені міжповерхові перекриття. Місцями – розібрані цегляні простінки.
Про це повідомив громадський діяч і пам’яткоохоронець Дмитро Перов і виклав фото занедбаного стану будівлі на своїй сторінці у Facebook.
У маєтку сім’ї Браницьких, що розташований на березі річки Рось, з 1887 по 1893 роки жила українська письменниця — Марко Вовчок (Марія Вілінська).
«Тут міг бути музей + готель з дивовижним природним ландшафтом. Бізнес і збереження історії своєї держави… Але, вочевидь, буде новий газоблоковий котедж, як ті, що на пригірку поруч», – пише Дмитро Перов.
За радянських часів тут був будинок для літніх людей, але в наш час заклад закрили, а приміщення будівлі — приватизували.
Довідка. Письменниця Марія Олександрівна Вілінська, відома як Марко Вовчок, дала новий подих українській літературі кінця 50-х – початку 60-х років. Найбільшу славу принесла їй повість “Маруся” – історія дівчинки, що гине, допомагаючи запорожцям. Повість була написана у 1860-х роках. Згодом отримала нагороду Французької Академії та була перекладена багатьма мовами. Цей твір свого часу було рекомендовано для обов’язкового вивчення у французьких школах. Марія Вовочок – етнічна росіянка. Свої роки Марія доживала на Кавказі, де служив її чоловік – дрібний чиновник Михайло Лобач-Жученко. Померла 10 серпня 1907 року, у письменниці була пухлина мозку.
Як підкреслив Зеленський, ситуація на фронті та реальна активність російської армії доводять, що наявного тиску…
Державний секретар США анонсував "важливий тиждень" щодо завершення війни Росії проти України.
Представники польської делегації робили селфі під час процесії. Зокрема, депутати Міхал Войцік та Роман Ґертих.…
Власники паспортів входять до більшої групи з 16 осіб, які успішно оплатили мальтійське громадянство, попри…
За один протиповітряний бій Повітряні сили ЗСУ збили 11 крилатих ракет.
Найбільша кількість добровольців прибула з країн Південної та Східної Азії, за ними слідують колишні радянські…