У Київській області натепер загалом зареєстровано 30 каналів щодо нового небезпечного молодіжного руху – як правило, це групи, що стосуються прихильників "Редану" й "АнтиРедану".
Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив начальник поліції столичної області Андрій Нєбитов.
“На жаль, це (було зафіксовано – ред.) не тільки в Ірпені. На території Київської області, станом на зараз, зареєстровано 30 каналів цієї субкультури. Як правило, це (учасники таких груп, як – ред.) “АнтиРедан” і “Редан”, – сказав Нєбитов.
За його словами, станом на сьогодні, поліцейські нарахували вже близько 1 600 учасників цих груп.
“Переважно, наша молодь … Але ми розуміємо, що це все – ІПСО РФ, з метою дестабілізувати криміногенну ситуацію. Тому ми, звичайно, проводимо спеціальні кримінологічні профілактичні заходи, які не дозволяють скоювати різні правопорушення”, – заявив поліцейський.
До цих заходів, за його даними, долучені різні підрозділи: кіберполіція, патрульна та кримінальна поліція і ювенальна превенція.
Відповідаючи на запитання щодо учасників цих груп, Нєбитов уточнив, що тут фактично порівну і дівчат, і хлопців, але здебільшого це – школярі, яким від 12 до 17 років.
“Ми будемо, звичайно, давати публічну інформацію, які канали існують, у яких місцях. Як правило, це – Біла Церква, Вишгород, Бориспіль, Бровари – тобто, великі міста нашої області”, – поінформував правоохоронець.
Він заявив, що питання із цим рухом є загальноукраїнською проблемою, тому на це звернув увагу і міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, і тимчасовий виконувач обов’язків голови Нацполіції Іван Вигівський.
“Практично по всіх навчальних закладах вже проведена робота з молоддю. Підключені вчителі, керівники військових адміністрацій”, – заявив очільник поліції Київщини.
Відповідаючи на питання щодо того, як можна ідентифікувати особу щодо приналежності до “Редану”, Нєбитов зазначив, що не обов’язково, що дитина буде використовувати якусь символіку.
За словами правоохоронця, важливими є і кримінологічні заходи, які здійснюють поліцейські, і загальносоціальні профілактичні заходи щодо цього – для того, щоб уберегти українську молодь і запобігти попередити насиллю в суспільстві.
Рух «ЧВК Редан» виник в росії. Учасники руху зараховують себе до неформалів. При цьому своїми опонентами вони вважають так званих «оффників» – навколофутбольних фанатів і, що характерно для росіян, кавказців та мігрантів. До слова, абревіатура «ЧВК» пішла від приватної військової компанії, яка бере участь у війні проти України, але рух не пов’язаний з ним і не є організованим формуванням. Учасники кажуть, що назвалися так «по приколу».
Назва «Редан» походить із японського аніме-серіалу «Hunter x Hunter», у якому є бандитське угруповання «Геней Рьодан». У сюжеті аніме угруповання носить чорний одяг із зображенням павука і цифри 4. Оскільки росіяни часто замінюють літеру «ё» на «е», виникла нова назва «Редан».
В Україні про рух стало відомо лише нещодавно і оцінити кількість учасників складно, але відомо, що такі групи з’явилися в Києві, Харкові, Черкасах, Івано-Франківську, Львові. Вони нібито позиціюють себе як неформали, які можуть протистояти хуліганам, що традиційно агресивно ставляться до учасників різного роду молодіжних субкультур.
Днями поліція попередила масову бійку підлітків у Києві.
Фото: Відкриті джерела
Станом на 16:00 неділі, 18 травня між Силами оборони України та російськими загарбниками від початку…
Данія виділила вже 26-й пакет військової допомоги для України вартістю приблизно 4,2 мільярда данських крон…
Незаконна окупація Криму Росією поглибила страждання кримських татар на півострові. Туреччина підтримувала та підтримувати кримських…
Під час зустрічі у Ватикані президент Володимир Зеленський і віцепрезидент США Джей Ді Венс та…
Подальше затягування переговорів з боку Росії підкреслює її небажання брати участь у добросовісних переговорах щодо…
Президент Володимир Зеленський наголосив, що, як і вся Україна, тимчасово окупований росіянами Крим має бути вільним.