На Лиманському напрямку наразі фіксують ріст активності російських військових.
Український солдат на лінії фронту. Getty Images
Про це у телеефірі повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, відповідаючи на питання щодо ситуації на Лиманському напрямку.
«Лиманський напрямок – там активні бойові дії, дуже сильно пожвавилися на ньому росіяни, раніше настільки не було (пожвавлення – ред.), зокрема й активного застосування саме легкої техніки. Лиманський, Сіверський напрямок – це якраз там, де дуже вони люблять мотоциклами ганяти», – сказав Трегубов.
За його словами, там наразі тривають важкі бої.
«Але, з іншого боку, там є кваліфіковані українські підрозділи, зокрема, у тому числі є і 3-тя штурмова, яка проводить доволі-таки активні і ефективні дії. Тому, в принципі, ситуація там складна, але контрольована», – зазначив речник.
Відповідаючи на питання, Трегубов підтвердив, що наразі до легкої техніки також і багі з мотоциклами зараховуються.
«Так, і імпровізована техніка, у тому числі й все, що завгодно… Були випадки електросамокатів, і це не жарт», – заявив він.
Відповідаючи на питання про ситуацію поблизу Торецька, речник поінформував, що у самому місті й довкола нього тривають дуже активні бойові дії.
«Росіяни намагаються атакувати його хвилями, себто поштовхами: накопичують сили – штовхають – відкочуються – і потім сили знову накопичують. І так тривають вже насправді місяці, якщо не рік. Так, там важко, там ідуть на місці дуже важкі бої, але оптимістичні прогнози росіян щодо того, що місто вони взяли, не справдилися раніше і не справджуються досі», – сказав Трегубов.
Відповідаючи на питання щодо переправ через річку Оскіл, які росіяни регулярно намагаються будувати, він констатував, що росіяни там досі не можуть навести стабільну переправу.
«Малими плавзасобами вони намагаються навести якісь понтонні переправи… але їх дуже швидко розносять (українські військові – ред.), тому ми не можемо сказати зараз про стабільне постачання через річку, щоб десь щось було справді стабільно наведене», – зазначив речник.
Європейський Союз вивчає юридичні можливості, які дозволять європейським компаніям розірвати довгострокові контракти на постачання російського…
Валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю за січень – березень зріс на 5,4% в річному обчисленні…
Росія звернулася до Сполучених Штатів Америки з проханням дозволити їй купувати літаки Boeing за кошти…
Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine.
У березні 2025 року Україна зібрала на $1 млрд більше податків, ніж планувалося.
Збройні сили Данії планують відправити данських солдатів на курси в Україну.