Categories: Без рубрики

На Оболоні в Києві попрощались із військовим Анатолієм Сердюком, який загинув на Донеччині. У мережі засуджують водіїв, які обʼїжджали процесію по тротуару

Анатолій Сердюк, який проживав у Києві в Оболонському районі з 1989 року, загинув у боях під Авдіївкою в жовтні 2023 року. Він народився в сім’ї військового і з дитинства мріяв продовжити родинну справу.

Про це повідомив очільник Оболонської РДА Кирило Фесик.

Шлях до армії відкрився для нього тільки у квітні 2023 року, коли Анатолій добровільно приєднався до лав Збройних Сил України.

Під час бойових дій під Авдіївкою, де він служив у складі Окремої президентської бригади імені Богдана Хмельницького, Анатолій загинув 22 жовтня 2023 року.

7-го березня в останній шлях його проводжали рідні, друзі та небайдужі мешканці району.

Під час прощання із загиблим героєм, коли процесія рухалася вулицею, водії не захотіли чекати і вирішили обʼїхати процесію по тротуару. Відповідне відео поширили місцеві пабліки на вихідних.

Це викликало обурення в мережі: така поведінка є неповагою до пам’яті загиблого героя.


Чому важливо ставати на коліна та зупиняти транспорт під час похорону військового та хвилини мовчання?

Виявлення поваги та вдячності. Ставання на коліна або зупинка руху під час похорону військового – це глибокий жест пошани до героя, який віддав своє життя заради країни та її громадян. Це символічний спосіб висловити вдячність за його самопожертву. Це демонструє, що суспільство не байдуже до втрат і цінує кожного, хто захищав Батьківщину.

Моральна підтримка родині загиблого. Для рідних та близьких військового такі жести мають велике значення. Вони показують, що їхню втрату розділяє вся країна, що їхній син, чоловік чи батько не просто статистика, а людина, чия жертва не залишилася непоміченою. Це демонструє, що людина визнає величину подвигу загиблого і віддає йому належну шану, навіть якщо не була з ним знайома особисто.

Традиція та військовий етикет. У багатьох країнах світу існує традиція зупиняти рух або ставати на коліна на знак пошани до загиблих військових. Це визнання того, що людина віддала життя заради інших, а отже, заслуговує на останню шану від суспільства. У багатьох культурах, зокрема й в українській, існує традиція не переходити дорогу похоронній процесії. У народних віруваннях існувало переконання, що перетинання дороги процесії може “перебити” шлях душі в загробний світ або накликати нещастя на того, хто перейшов дорогу. Вважається, що дух померлого має спокійно пройти свій останній шлях.

Символічний акт скорботи. Зупинка та очікування, поки труна пройде, — це жест співпереживання, подібний до хвилини мовчання або зняття головного убору.

Зрештою, зупинка руху, схиляння колін чи хвилина мовчання – це не просто символічні жести, а вираження глибокої поваги та усвідомлення ціни, яку платять наші захисники за мир і свободу.

Recent Posts

Нацгвардійці взяли в полон групу росіян і показали, як це було

У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…

6 хв. ago

У Києві сталася стрілянина, поранено чоловіка

У Святошинському районі Києва сталася стрілянина, внаслідок якої чоловік отримав вогнепальне поранення. 

9 хв. ago

Стопами брата: бігун з Кенії з другим найкращим часом в історії виграв Бостонський марафон-2025

21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…

24 хв. ago

Трамп розмістив ще один власний портрет у Білому домі

Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…

35 хв. ago

Індія купить “боїнги”, від яких через торгову війну зі США відмовився Китай

Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…

36 хв. ago

Китай запроваджує санкції проти деяких членів Конгресу США

Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…

50 хв. ago