Рік тому столиця розпочала активну роботу з протидії та запобігання насильству.
Із початку 2020 року до поліції та Київського міського центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству надійшло 22 688 звернень щодо домашнього насильства. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, за рік у столиці створили «Телефон довіри» та відкрили дві кімнати кризового реагування. Також постійно проводять інформаційні кампанії, що сприяють руйнуванню стереотипів про домашнє насильство.
Загалом за 2020 рік на «Телефон довіри» звернулося 4105 людей. Із них – 492 чоловіків. Також до психологів на очних консультаціях звернулося 730 осіб. Чоловіків із них – 147.
«Від домашнього насильства страждають не тільки жінки, а й чоловіки та діти.Якщо порівнювати статистику з минулим роком, то кількість звернень зросла втричі. Це означає, що про насильство вже не бояться говорити, оскільки вже створено механізми захисту від кривдника», – зауважила Хонда.
Наразі «кризовими кімнатами» скористалися 70 осіб, із яких 40 – жінки і 30 – діти. Кімнатою на лівому березі Києва, яку відкрили близько місяця тому, скористалися 14 осіб, із яких 8 – жінки.
Нагадаємо, запрацював сайт-анкета, на якому можна допомогти постраждалим жінкам від насильства.
Фото: unsplash
Станом на 16:00 неділі, 18 травня між Силами оборони України та російськими загарбниками від початку…
Данія виділила вже 26-й пакет військової допомоги для України вартістю приблизно 4,2 мільярда данських крон…
Незаконна окупація Криму Росією поглибила страждання кримських татар на півострові. Туреччина підтримувала та підтримувати кримських…
Під час зустрічі у Ватикані президент Володимир Зеленський і віцепрезидент США Джей Ді Венс та…
Подальше затягування переговорів з боку Росії підкреслює її небажання брати участь у добросовісних переговорах щодо…
Президент Володимир Зеленський наголосив, що, як і вся Україна, тимчасово окупований росіянами Крим має бути вільним.