Categories: Без рубрики

На Сирці мешканці однієї з новобудов бояться за своє життя через сусіда, який нібито зруйнував частину будинку

У будинку - 16 поверхів і 150 квартир у під’їзді.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

На вулиці Тираспольській, 54, що недалеко від станції метро «Сирець», мешканці однієї з багатоповерхівок бояться за своє життя.

«Власник квартири на другому поверсі (він же власник комерційного приміщення на першому поверсі) вирішив, скоріше за все без дозвільної документації, зробити дірку в міжповерховому перекритті. Тобто – об’єднав квартиру з нежитловим приміщенням. Площа цієї діри – близько 7 квадратних метрів», – розповіла Анастасія Маркова, місцева жителька.

До слова, цей будинок новий. Його ввели в експлуатацію в травні минулого року.

Клім Семенюк, місцевий мешканець, каже, що сам живе на 15 поверсі й одного ранку здригнувся від неймовірного шуму. Причина шуму – ремонтні роботи, які вдалося зафільмувати на відео.

«Ми переживаємо за своє життя, тому що на другому поверсі діра просто в квартирі й конструкції не укріплені ніяк. Вони просто вирізали й почали відбійними молотками вибивати цемент», – зазначив Клім Семенюк.

Балансоутримувачем цього будинку є приватна керуюча компанія. Тож ініціативна група громади будинку намагається дізнатися в керівництва своєї ЖЕД, чи надавав власник квартири дозвільні документи та експертизи на перепланування приміщення.

«Перший раз, коли вони почали працювати потужним інструментом без того рішення, яке має бути, то ми зупинили такі роботи. У нас немає підстав, на жаль, як у керуючої компанії, не надати можливість у приміщенні, яке у власності інвестора, не проводити роботи ті, що він забажає, якщо це не порушує правила пожежної небезпеки чи ще щось», – повідомив Євген Крезонцев, головний інженер ЖЕД-Місто Квітів.

Водночас власник приміщення відмовляється показати громаді будинку дозвільні документи та зустрічатися з ними.

«Чому я повинен оригінали своїх документів передавати якомусь представнику? Чому я повинен їхати й показувати якимось людям, яких я не бачив і взагалі не знаю?» – обурився власник.

Спеціалісти говорять, що раніше роботи з перепланування квартир погоджували та контролювали в ДАБІ, але ця установа вже декілька років перебуває в стані ліквідації, тож подібні роботи ніхто й не контролює. Проте є Єдиний реєстр будівельної діяльності та дозвільних документів, у якому мають бути зафіксовані всі роботи, повязані з втручанням у несучі конструкції.

«Зазначаємо, що Департамент не видавав та не реєстрував документів, які дають право на виконання підготовчих або будівельних робіт за вказаною адресою. Також, відповідно до частини 4 статті 8 Закону України про житлово-комунальні послуги, співвласники багатоквартирного будинку мають вживати заходи для забезпечення захисту спільного майна», – повідомили в Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва.

Адвокат Віталій Кацідим говорить, що до спільного майна співвласників будинку належать зокрема й несучі конструкції, які, на думку мешканців, пошкодив сусід. Тому громада має викликати поліцію, зафіксувати факт пошкодження спільного майна та позиватися до суду.

«Вихід із даної ситуації – заява про кримінальне правопорушення, тому що є стаття 194 про умисне пошкодження спільного майна і є стаття 196 про пошкодження майна, яке може призвести до загибелі людей. Також є стаття 15 про замах на кримінальне правопорушення. Тобто це якраз про особу, яка здійснила втручання в несучу конструкцію, що в майбутньому може призвести до руйнації даного будинку, що може призвести загибелі людей», – пояснив Віталій Кацідим.

Відтак, лише суд, за словами юриста, може зобов’язати власника квартири відновити пошкоджену конструкцію.

Нагадаємо, нещодавно в КМДА розповіли, як киянам добитися ремонту лфітів у своїх будинках.

Фото: скріншот

Recent Posts

Море крові та трупів. На Netflix вийшов 5-й і фінальний сезон психологічного трилеру про маніяка “Ти” — що варто знати

Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…

9 години ago

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську, — Зеленський в інтерв’ю Шапіру

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…

9 години ago

З окупації повернули 21-річного хлопця, який опинився під загрозою примусового призову до армії РФ

Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.

9 години ago

Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністеркою Ліхтенштейну Бріґітте Гаас

Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…

9 години ago

Генсек НАТО Рютте закликатиме США не змушувати Україну прийняти мирну угоду проти її волі

Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…

9 години ago

Якщо ми хочемо запобігти новим звірствам путіна, ми повинні мати довгострокові гарантії безпеки для України — Джонсон

Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…

9 години ago