Categories: Без рубрики

На території заводу Ріхерта на Подолі в Києві все одно буде забудова — власник A Development

Проєкту ЖК «Ріхерт & Парк» не буде, але житло там точно зʼявиться.

Про це заявив власник A Development, який будував ЖК, Олексій Баранов у інтервʼю Forbes.

Будівництво ЖК «Ріхерт & Парк» почали в 2021 році, але заморозили після початку повномасштабної війни.

«Ми мали невиконані зобовʼязання перед інвесторами в інших проєктах, тож усі вільні гроші спрямували туди», – каже Олексій Баранов.

За його словами, з 2024 року «Ріхерт & Парк» почали «торпедувати» резиденти K41 та залучені ними активісти. Активісти K41 чинили тиск, але відмовитися від проєкту Баранов вирішив після того, як один бізнесмен запропонував партнерам його продати.

«У мене є інші обовʼязки, зайвих грошей на викуп часток партнерів не було. Та й через війну впав попит на бізнес-житло. Вирішив продати свою частку», – коментує Баранов. Кошти від угоди використали, щоб повернути борги.

Олексій Баранов розповідає, що в проєкт інвестували понад 25 мільйонів доларів, а продали з невеликим збитком, проте суму не називають. Інвесторам, які купили квартири в ЖК «Ріхерт & Парк», гроші повернули в еквіваленті до долара за поточним курсом, зазначає Баранов.

Нагадаємо, «Ріхерт&Парк»  планували побудувати на території колишнього пивзаводу Ріхерта на Подолі в Києві. Забудовник наполягав на праві зводити споруди до 60 метрів висотою, що суперечить Генплану міста, який обмежує будівництво у центральній планувальній частині міста висотою до 27 метрів.

Очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова висловилась категорично проти 42-метрових будинків (12 поверхів), оскільки «висотність у центральній планувальній частині міста не може перевищувати 27 м, як це є в чинному Генеральному плані».

Крім того, нова забудова в охоронній зоні памʼятки не має перевищувати висоти памʼятки. Тобто, димар заводу обмежує будівництво своєю висотою — 42 метри.

Варто також додати, що відповідно до представленого минулого року проєкту реставрації, збереженню підлягають лише фасадний корпус та димар. При цьому стару броварню та житловий будинок, датовані 1860-ми роками, заплановано знести.

У забудовника ж наполягали, що згідно із чинним охоронним договором, компанія зобов’язується відреставрувати лише три споруди:

  • будівля головного корпусу Пивзаводу Ріхерта (комплекс споруд 1890-1909 рр.);
  • димар 1895 року;
  • будинок житловий та конторський 1910 року.

У листопаді 2024 року A Development оголосила про відновлення будівельних робіт у рамках реалізації проєкту Ріхерт&Парк, але заявила, що переглянула концепцію комплексу. Компанія вирішила скоротити площу забудови на 40 000 м², звільнивши місце для облаштування нового парку площею 5,85 га.

Тоді СЕО компанії Олексій Баранов повідомив, що A Development знаходиться на завершальному етапі підписання меморандуму з Подільською районною адміністрацією, який передбачає, що забудовник не будуватиме споруди вище 27 метрів.

На цьому тлі не всі жителі Подолу підтримували проєкт. Замість забудови Юрковиці і Щекавиці закликали створити на цій території національний парк «Пагорби Києва».

Вже у лютому 2025 року у A Development заявили, що скасовують проєкт Ріхерт&Парк.

У квітні 2025 року активісти ГО «Клуб на Кирилівській» заявили, що знайшли інвестиції, що дозволили їм викупити будівлю заводу Ріхерта, а також взяти в довгострокову оренду земельну ділянку навколо броварні з озером.

Тоді ж стало відомо, що антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії “Кернел-Трейд”, що належить аграрному мільярдеру Андрію Веревському, придбати ТОВ “Керамблоки-Інвест”, що входила до складу групи А Development, і здійснювала будівництво Ріхерт&Парк.

Recent Posts

Кадиров просить про відставку

Голова Чечні Рамзан Кадиров просить, щоб його відправили у відставку. Він не хоче залишатися на…

22 хв. ago

Бізнес братів Добкіних підозрюють у пособництві Росії

Службові особи ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика", АТ "Володимир-Волинська торгівельна компанія", ТОВ "Луцька аграрна компанія" та АТ…

30 хв. ago

«Перезапуск» ЗАЕС — це акт ядерного терору, який загрожує світу — голова Держатомрегулювання

Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков заявив про спробу ядерного…

39 хв. ago

Угода зі США потребує ратифікації лише з українського боку — заступник міністра економіки

Робота в правому полі Сполучених Штатів Америки цього фонду є мінімальною, і гарантії, які існують…

52 хв. ago

Фаворит папського престолу кардинал П’єтро Паролін під пильною увагою через угоду з Китаєм — Financial Times

Кардинал П'єтро Паролін, який вважається одним із головних претендентів на посаду Папи Римського, знову опинився…

52 хв. ago