Очільник Росії Володимир Путін 2 травня зустрівся з губернатором Тульської області, афілійованим з "ПВК Вагнера", Олексієм Дюміним. Це вказує на те, що Путін, можливо, прагне зменшити владу міністра оборони Росії Сергія Шойгу, врівноважити його з конкурентами та покарати за нездатність досягти військових цілей Кремля.
MOSCOW, RUSSIA - MAY 25: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin attends the Supreme Economic Eurasian Council at the Grand Kremlin Palace on May 25, 2023 in Moscow, Russia. Leaders of Russia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan and Armenia gathered in Moscow for the events, hosted by Eurasian Economic Union (EAEU). (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Дюмін, зокрема, поінформував Путіна про внесок Тульської області в повномасштабне вторгнення Росії в Україну в президентській резиденції в Ново-Огарьово Московської області.
Звіт посадовця виглядав, як спроба завоювати прихильність Путіна після того, як він втратив її під час заколоту ватажка “ПВК Вагнера” Євгена Пригожина наприкінці червня 2023 року. Варто зазначити, що він неодноразово ставав на бік Пригожина у 2022 і 2023 роках, сподіваючись замінити самого міністра оборони Росії Сергія Шойгу.
Путін, ймовірно, навмисно оприлюднив свою зустріч після гучного арешту заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова 24 квітня і перед президентською інавгурацією 7 травня, щоб покарати очолюване Шойгу Міноборони за нездатність досягти військових цілей Кремля.
Зустріч Путіна і Дюміна викликала значну кількість дискусій у російському інформаційному просторі: численні блогери та політичні коментатори зазначали, що вона відбулася в період між арештом Іванова та очікуваними перестановками в уряді після інавгурації.
Російські інсайдерські джерела припускали, що Кремль може призначити Дюміна на нову роль, пов’язану з російським ОПК.
Російські інсайдерські джерела також інтерпретували заяву Шойгу від 1 травня про те, що Росії необхідно збільшити кількість і якість озброєння та військової техніки для “підтримки необхідного темпу наступу” під час наради в Об’єднаному штабі “Спеціальної військової операції” в ніч на 1 травня, як пряму атаку на певних російських політичних діячів.
Російське інсайдерське джерело також стверджувало 1 травня, що Шойгу піддав різкій критиці Мантурова, “Ростех” і заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва у відповідь на арешт Іванова.
Повідомлялося, що Шойгу мав особливо близькі стосунки з Івановим, і що арешт Іванова разом із раптовим поверненням на передній план Дюміна може свідчити про те, що Кремль незадоволений роботою Шойгу. Одне з російських джерел, однак, оцінило, що відставка Шойгу у 2024 році малоймовірна.
Зустріч Путіна і Дюміна також свідчить про те, що Путін, ймовірно, особисто приймав рішення про арешт заступника Шойгу.
Під час війни Росії проти України загинув син заступниці директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Сполучених…
Документ підписали семеро очільників комітету з питань закордонних справ, серед яких й голова українського комітету…
Зеленський зазначив, що Україна 45 днів тому погодилась на пропозицію президента Трампа щодо тиші в…
У січні-березні 2025 року Міністерство оборони України закупило 36 квартир для військовослужбовців на суму близько…
Внутрішній валовий продукт Каліфорнії у США досяг $4,1 трильйона, перевищивши $4,02 трильйона у Японії.
Рівень активності РФ у видобутку нафти, який також більш ніж на третину перевищує довоєнний рівень,…