Мешканці впевнені, що догхантери розкидають ліки від туберкульозу та отруту для пацюків.
У Києві зафіксували нові випадки поширення отрути для собак. Зокрема, характерний рожевий сніг зоозахисники помітили на Троєщині, повідомили у Facebook-спільноті “Троєщина“.
Місцеві пишуть, що це вже не перша хвиля поширення цієї отрути.
“Перший час отрута виглядає як яскраві рожеві плями на снігу, які потім світлішають. Отрута так само небезпечна для дітей. Будьте дуже уважні зараз на прогулянках! Як тільки бачите такі плями на снігу і ваша собака туди підходила – бігом в найближчу клініку. Собаці іноді досить понюхати місце – і першу дозу отрути вона, вважай, вже отримала“, – пише киянка, зоозахисниця Олена Трелевська.
В одній із ветеринарних клінік Києва виданню Kyiv Media розповіли, що найчастіше догхантери використовують протитуберкульозний препарат Ізоніазид, або ж Тубазид. Він відпускається без рецепта і є небезпечним для собак через їх генетичний дефект. При отруєнні таким препаратом тварина помирає протягом трьох-п’яти годин.
Час на порятунок тварини з моменту, як вона з’їсть отруту – 25-40 хвилин. Антидот у цьому випадку – вітамін В6, котрий потрібно вколоти внутрішньовенно. Хоча зоозахисники кажуть, що робити ін’єкцію можна і внутрішньом’язово. Доза з розрахунку 5 мл на 1 кг ваги.
Рожевий колір снігу може також викликати щуряча отрута. У випадку, якщо її з’їсть собака, вона помиратиме довше – протягом кількох тижнів. Отрута поступово руйнує структуру крові, вона припиняє згортатися і тварина помирає від кровотрати.
У коментарі телеканалу “Київ” програмі “Київ.NewsRoom“ заступник головного лікаря київської лікарні ветеринарної медицини Роман Репецький, що якщо негайно доставити тварину до ветлікарні немає можливості, то власникам собак потрібно запастися спеціальною антиотруйною аптечкою:
“Там має бути такий препарат, як “Дексаматазон”, В6, В12, вітамін К1, а також сіль або перекис водню“, – каже ветлікар.
Якщо тварина зґїла отруту, а бо підібрала на вулиці зісповане м’ясо чи якусь кістку – собаці потрібно дати кухонну сіль або розчин перекису водню 3% – аби викликати блювотний рефлекс.
“Потрібно дати одну столові ложку цього розчину з розрахунку на 10 кг ваги тварини“, – зазначає Роман Репецький.
Ознаки отруєння тварини: смикання окремих груп м’язів, судоми, піна з рота.
Нагадаємо, 16 лютого ми писали, що рожевий сніг помітили на Позняках. Кияни, які його бачать, намагаються зібрати сніг та викинути. Зоозахисники радять у цьому випадку домашнім тваринам після кожної прогулянки ретельно вимивати лапи.
Фото: Фейсбук
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…