Акція під українським МЗС 23 травня в підтримку затриманого опозиційного білоруського журналіста пройшла мирно, а от під білоруським посольством на акції 22 травня через перформанс із гноєм затримали білоруського активіста.
Про мітинг під Міністерством закордонних справ України розповіла заступниця гендиректора Національного музею Революції Гідності Ольга Сало.
Так, ввечері у неділю, 23 травня, відбувся мирний протест через затримання у Мінську білоруського опозиційного журналіста, засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. Ініціативна група пробула під дипломатичною будівлею до ранку.
“Прийшли підтримати білорусів під МЗС… Дуже сподіваються на підтримку активної громадськості України“, – написала Ольга Сало, додавши, що мітингувальники склали звернення до української влади з вимогою відреагувати – не лише заявами, але й санкціями.
Протест Білорусі щодо затримання Романа Протасевича висловила низка країн: Німеччина, Греція, Литва, Польща, Франція, керівництво Європейського Союзу та НАТО. МЗС України також висловилося проти такого затримання.
Однак український народний депутат від Слуги народу Євгеній Шевченко схвально поставився до затримання Романа Протасевича.
«У Мінську затримали творців NEXTA. Ось це державність», — написав Шевченко російською мовою у своєму Telegram-каналі.
Також у своєму Facebook він виклав фото нещодавньої зустрічі з білоруським президентом Олександром Лукашенком з підписом «Бацька вам не Янукович».
ОНОВЛЕННЯ: Євгена Шевченка виключили із парламентської фракції “Слуга Народу”. Про це від написав на своїй Facebook-сторінці зі словами “Нарешті!”.
А днем раніше, 22 травня у Києві відбувся ще один протест. Його під посольством Білорусі влаштував білоруський активіст Петро Маркелов. Він намагався перекинути через паркан посольства мішок із гноєм, через що був жорстко затриманий Нацгрардією, повідомило «Радіо Свобода».
Як пояснив активіст, своїм перформансом він намагався привернути увагу до подій в Білорусі, зокрема, до факту смерті у колонії політичного в’язня, якого звали Вітольд Ашурок.
Під час затримання Маркелова співробітники Нацгвардії повалили його на землю та надягли наручники. Один з гвардійців кілька разів кричав на Маркелова, що його депортують за порушення громадського порядку.
Пізніше представник оперативного управління Нацгвардії Володимир Швець вибачився за висловлювання нацгвардійця, які були сказані «в емоціях».
«Прошу вибачення за ці емоції. Але зрозумійте, ми не очікували такої провокації», — сказав він. Додав, що склали протокол і відпустили затриманого.
Протести у Білорусі тривають з серпня – відколи Олександра Лукашенка переобрали президентом проти переобрання президентом Лукашенка. Під час протестів багато мітингувальників були побиті й отримали покарання за рішеннями судів. Понад 400 людей уже засуджені. 290 осіб у Білорусі визнано політичними вʼязнями.
Фото: Фейсбук, скріншот
Віцепрезидент США Джей Ді Венс наступного тижня відвідає Індію з чотириденним візитом та зустрінеться з…
Російські війська вперше були зафіксовані з оновленою реактивною системою залпового вогню M-1991 калібру 240 мм…
Росіяни вперше за останні кілька років хочуть провести у столиці США Вашингтоні ходу «Безсмертного полку»,…
Другий вікенд Coachella 2025 пройшов з 18 по 20 квітня в Індіо, Каліфорнія, і подарував…
У Москві Таганський суд визнав винним Google у розголошенні особистих даних російських військовослужбовців, які загинули…
Міністерство оборони України спрямувало третину оборонного бюджету на технологічну зброю.