Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ розпочати розслідування щодо законності походження коштів на придбання квартири, у якій проживає керівник детективів Бюро економічної безпеки України Олександр Ткачук.
НАБУ. Фото: Getty Images
Про це йдеться в ухвалі ВАКС від 23 квітня 2025 року, опублікованій у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Як зазначається в ухвалі, до НАБУ звернулася фізична особа із заявою про вчинення керівником детективів БЕБ Олександром Ткачуком кримінальних правопорушень, передбачених ст. 364, 368 КК.
Проте відповідні відомості до ЄРДР не було внесено, досудового розслідування не було розпочато. Слідчий суддя ВАКС розглянув скаргу заявника, який наголосив на наявності у діях керівника детективів БЕБ кримінальних правопорушень, а саме незаконного збагачення, отримання неправомірної вигоди та інших злочинів, які він намагався приховати за допомогою довірених осіб.
Також у судовій ухвалі зазначається, що згідно з декларацією Ткачука, опублікованою на сайті НАЗК, він проживає у квартирі, право власності на яку оформлено на його матір (а до того – на його батька). Заявник зазначав, що керівник детективів БЕБ проживав у цій квартирі з моменту здачі будинку в експлуатацію, оскільки помешкання було придбане саме для нього, а оформлення права власності на цю квартиру на його батька було здійснено з метою приховування незаконного походження коштів, за які була придбана ця нерухомість. Водночас відсутні ознаки того, що батьки Ткачука мали можливість придбати цю квартиру за власні кошти.
“Заявник звернув увагу на те, що під час будівництва будинку керівник детективів БЕБ працював старшим оперуповноваженим ДФС з особливо важливих справ і в цей же період, а саме 30.11.2015 року, ДФС зареєструвала кримінальне провадження відносно забудовника, що зводив цей будинок. У 2017 році ДФС закрила зазначене кримінальне провадження”, – зазначається у документі.
Таким чином, батько Олександра Ткачука отримав право власності на квартиру в будинку, щодо забудовника якого розслідували кримінальне провадження і потім його закрила ДФС, де працював його син.
“Це викликало підозру заявника у тому, що отримання зазначеної нерухомості могло виступати в якості надання неправомірної вигоди, що була надана за закриття кримінального провадження”, – йдеться в ухвалі.
Також суд розглянув пояснення представника НАБУ на запит слідчого судді, згідно з яким детективами Бюро не було встановлено достатніх об`єктивних відомостей та фактів, які б могли свідчити про ймовірність вчинення кримінальних правопорушень, підслідних детективам НАБУ.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України на засіданні 8 квітня ухвалив рішення про призначення виконувачем обов’язків директора Бюро економічної безпеки України Максима Володимировича Кутергу.
Моніторинговий супутник Sentinel-3 від Європейського космічного агентства (ESA) зробив світлину найбільшого у світі айсберга A23a.
Станом на 16:00 суботи, 3 травня. між Силами оборони України та російськими військами від початку…
Проросійський прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо все-таки планує відвідати Москву для участі у пропагандистському параді на 9 травня,…
Пресслужба Білого дому опублікувала у соцмережах згенероване фото президента Дональда Трампа в образі Папи Римського.
Вісім країн ОПЕК+ (Саудівська Аравія, Росія, Ірак, ОАЕ, Кувейт, Казахстан, Алжир і Оман) провели віртуальну…
Сербський лідер Александр Вучич скоротив свій візит до Сполучених Штатів через хворобу. Зараз він у лікарні.