Categories: Без рубрики

Нардеп Княжицький ініціює законопроєкт про обмеження Telegram в Україні

Народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький збирає підписи на підтримку законопроєкту про запровадження державного регулювання в Україні платформи Telegram.

Про це Микола Княжицький повідомив у Facebook.

Проблема Telegram — це не зовсім проблема медіа. Проблема його в тому, що це російська мережа, яка, тим не менш, активно просувається українською владою як основне джерело інформації для українців. І виходить зовсім дивна ситуація: з одного боку, Генштаб ЗСУ прямо каже, що треба припинити використовувати російські мережі типу Telegram, а СБУ, МВС, РНБО та інші органи роблять спільну заяву про використання Telegram російськими спецслужбами. Але з іншого — ці самі органи використовують цей самий Telegram як офіційне джерело інформації для українців.

Микола Княжицький наголосив, що в законопроєкті йдеться не про блокування “Telegram та подібних до нього платформ поширення ЗМІ”, а про те, щоб “запровадити для сервісів, через які поширюється масова інформація (Telegram лише один з них) приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу YouTube”.

Згідно з законом про регулювання медіа месенджери типу Telegram хоч і згадуються, але регулювання для них ніякого немає. За словами нардепа “в умовах, коли за статистикою 72% українців отримували новини саме через Telegram (для порівняння – YouTube лише 16%), це виглядає як мінімум не послідовним”.

Що зміниться для таких платформ

  • вони повинні реагувати на поширення через них такого саме контенту, який вже зараз заборонено поширювати через інші медіа.
  • вони зобов’язані на запит Нацради з питань телерадіомовлення розкривати структуру власності, а також джерела фінансування.
  • якщо структура власності або джерела фінансування платформи будуть визнані непрозорими, дана платформа не може використовуватись держорганами та фінансовими структурами, які обробляють персональні дані українців. Такі платформи та пов’язані з ними сервіси не зможуть встановлюватись на будь-яких пристроях, які використовуються для службових цілей.
  • оскільки сили безпеки й оборони повинні мати особливості діяльності через їх специфіку, то обмеження та заборони щодо використання платформ з непрозорою власністю, до них не застосовуються. Вірніше, можуть застосовуватись, якщо це буде встановлено постановою Уряду.

Нагадаємо, що в етері КИЇВ24 експерт ГО Інститут дослідження кібервійни Єгор Аушев заявив, що перед повномасштабним вторгненням майже 90% українців користувалися Telegram. Це був один з інструментів розповсюдження дезінформації та пропаганди з боку ворога стосовно українців.

Recent Posts

У Києві чоловік побився з працівником ТЦК і втік

В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…

10 хв. ago

План відмови ЄС від російських нафти і газу відкриває нові можливості для США – Кошта

Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…

22 хв. ago

З “клубу білого бізнесу” виключили 55 компаній

З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…

28 хв. ago

Кабмін призначив нову голову Держагентства розвитку туризму

Кабінет міністрів 18 квітня призначив Наталю Табаку на посаду голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ).

39 хв. ago

У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону

У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону.

42 хв. ago

Умєров прокоментував звільнення свого заступника Гаврилюка

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк залишається у команді Міністерства оборони України. Найближчим часом у відомстві повідомлять про…

48 хв. ago