Щоб якісно профінансувати армію, в Україні потрібно підвищувати як військовий збір, так і податок на додану вартість.
Coins of 1 hryvnia. Bills of 1, 5, 10 or 1,000 Ukrainian hryvnias are laid out on a table in Cours-la-Ville, Rhone, France, on August 12, 2023. (Photo by Adrien Fillon/NurPhoto via Getty Images)
Про це заявив народний депутат від фракції “Слуга народу”, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Коли держава приходить до людей і каже: мені не вистачає на армію ось стільки, будь ласка, давайте кожен із нас скинеться на цю святу мету, і потрібно швидко, для цього є тільки дві відповіді на сьогодні — це військовий збір і ПДВ.
За його словами, лише ці два податки допоможуть зібрати повноцінно гроші з усіх платників.
Натомість за словами нардепа, акцизи на розкіш є не такими ефективними. Адже тоді неможливо буде домовитися з усіма. Крім того, Гетманцев зазначив, що ставки на окремі товари нібито розкритикували.
Чому за ювелірні вироби мали платити 30%, за автомобілі — 15%, а за квартири та банківське золото — 5%? Ніякої не було аргументації. І, справді, її, напевно, не може бути.
Тож депутат підсумував, що лише зростання військового збору і податку на додану вартість є справедливим підходом.
Аргумент про те, що військовий податок платить тільки білий бізнес, який платить білі зарплати, а ті, хто платить у конвертах, не платять податків, — це правда абсолютно, але це стосується будь-яких податків, абсолютно всіх. Тому жодних 100% аргументів на користь або військового збору або ПДВ немає.
Нагадаємо, що 17 вересня 2024 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні проєкт закону про підвищення податків.
Зокрема законопроєкт передбачає:
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.