Європа розглядає використання систем управління і контролю, а також літаків раннього попередження для забезпечення потенційної мирної угоди в Україні.
Прапори НАТО та України. Фото: Getty Images
Про це в четвер, 3 квітня, пише The Financial Times, вказуючи, що НАТО може зіграти ключову роль у сприянні потенційній європейській військовій місії в Україні.
За словами п’яти співрозмовників FT, обізнаних із планами, відповідно до однієї з пропозицій, які озвучували на переговорах під проводом Франції та Великої Британії, під час розгортання так званих сил гарантування безпеки використовуватимуть командні та контрольні структури НАТО. Крім того, згідно з цією пропозицією, сили також використовуватимуть загальні можливості Альянсу в галузі розвідки, спостереження і рекогносцировки.
Чиновники, чиї прізвища видання не розкриває, підкреслили, що це один з обговорюваних варіантів і він може бути змінений до того моменту, як буде сформовано остаточну угоду.
Участь НАТО також розглядається прихильниками створення сил безпеки як спосіб побічно залучити США в цю діяльність і заручитися мовчазною підтримкою Вашингтона, пише FT.
«Якщо ми збираємося розгорнути сили і засоби з десятків країн [в Україні], то НАТО — це єдиний варіант [командування і управління], який ми можемо використати», — сказав журналістам один із чиновників.
За словами Бена Баррі, старшого наукового співробітника з питань сухопутної війни Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Велика Британія і Франція мають у своєму розпорядженні засоби командування і управління для того, щоб керувати масштабним багатонаціональним військовим розгортанням на території України.
У НАТО також є парк літаків раннього попередження і спостереження E-3 Awacs, і літаків-заправників, які знадобляться європейським військовим для тривалої або великомасштабної місії в Україні, пише FT.
Командні та контрольні структури НАТО та інші структури Альянсу можуть бути використані для місій, не пов’язаних з НАТО, включно з місіями, що проводяться Європою. Але, як підкреслюється в публікації, для цього потрібне одноголосне схвалення членів Альянсу.
Раніше повідомлялося, що Греція братиме участь у міжнародних силах в Україні лише за трьох умов: угода про припинення вогню, відсутність розгортання на російській території та чітка стратегія виходу, якщо бойові дії відновляться.
Із весняним потеплінням родина найбільших азійських антилоп Нільгау перейшла на цілоденний вигул у свій оновлений…
Департамент культури анонсував щотижневий дайджест мистецьких подій із 7 до 13 квітня. Зокрема, наступного тижня…
Рішенням Кабміну інструкторам у навчальних центрах нарахують постійну надбавку до грошового забезпечення у розмірі 30…
Президент США повідомив, що підписав відповідний указ.
Представники армії Литви, зі свого боку, не бачать додаткових військових загроз для власної країни під час навчань Захід у 2025…
Президент сказав, що Америка близька до можливості санкційного тиску на Росію.