Україна готується отримати від НАТО п'ять протимінних кораблів. Мінна небезпека зараз залишається однією із головних загроз у Чорному морі. Спланована операція з розмінування.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. Він зазначив, що міни – це спільна проблема України та її сусідів у Чорному морі, зокрема й трьох членів НАТО – Румунії, Болгарії та Туреччини.
Чорне море потребує повноцінної операції з розмінування. Вона вже спланована, штаб створено, екіпажі кораблів готуються. Проте зараз, через дію конвенції Монтре ці кораблі (від НАТО – ред.) не можуть потрапити до акваторії Чорного моря.
За словами Плетенчука, українські екіпажі, які готувалися для роботи на кораблях “Черкаси” та “Чернігів”, переданих Британією для Військово-морського флоту, вже пройшли підготовку. Також вони зараз несуть службу.
Минулого року вони отримали оцінку сумісності першого рівня з країнами НАТО. Цьогоріч ми сподіваємося отримати найвищу оцінку – другий рівень сумісності. Окрім того, ще три кораблі готуються до передавання від Нідерландів та Бельгії. І ці екіпажі також продовжують отримувати навчання. Загалом ми плануємо отримати п’ять кораблів, які є протимінними.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…