НАТО почало розробку власного флоту безпілотних суден, призначених для захисту критично важливої підводної інфраструктури в акваторіях Балтійського та Середземного морів. Необхідність створення флоту безпілотників виникла після пошкодження кількох підводних кабелів у європейських водах за останній рік. Система дронів дозволить постійно спостерігати ситуацію як над водою, так і під її поверхнею.
Прапор НАТО
Про це повідомив верховний головнокомандувач із трансформації сил блоку, адмірал П’єр Вандьє в інтерв’ю Defense News.
Однією з причин створення такого флоту є все частіші випадки пошкодження підводних кабелів у європейських водах. Тому у НАТО почали розглядати можливості, які б дозволили їм мати постійне спостереження над і під водою.
Вандьє порівняв цю ідею з поліцейськими камерами відеоспостереження, встановленими на вуличних ліхтарях у небезпечних районах міст для фіксації доказів злочинів.
За словами адмірала, його команда перебуває на ранніх стадіях розроблення флоту безпілотників, щоб “у НАТО могли спостерігати і щоденно контролювати своє оточення”.
На першому етапі планується зробити морські дрони на надводному рівні, а згодом і під водою. Вандьє додав, що новий проєкт вже отримав велику підтримку від центрального командування усіх морських сил НАТО й оперативного штабу блоку SACEUR.
У середині листопада в Балтійському морі були пошкоджені два підводні кабелі зв’язку між Фінляндією і Німеччиною та між Литвою і Швецією. Кабелі відремонтували і вони знову відновили роботу 28 листопада.
В інциденті підозрюють екіпаж китайського судна Yi Peng 3, яке перебувало тоді у шведських водах і могло пошкодити кабелі своїм якорем. Суховантаж зараз стоїть у протоці Каттегат між Швецією і Данією.
Влітку 2023 року Сили оборони атакували самобуд росіян Кримський міст за допомогою надводного дрона Sea Baby. Завдяки успішним атакам СБУ по суті змінила сценарій ведення військово-морських операцій.
За словами голови СБУ Василя Малюка, дрони були обладнані бойовою частиною 850 кг.
Крім того, для ураження десантного корабля росіян Оленегорський горняк і танкера SIG було використано два окремі надводні дрони, кожний з яких містив по 450 кг бойової частини.
Кіберфахівці Служби безпеки затримали під Києвом ще одну агентку ФСБ, яка коригувала ракетно-дронові атаки РФ по…
Церемонія нагородження Encaenia відбудеться 25 червня. Реєстрація квитків для студентів, викладачів та випускників Оксфорду відкриється…
У межах зміцнення міжнародного партнерства щодо енергетики та відновлення критичної інфраструктури України один з енергетичних…
Як встановило розслідування, арештоване судно входило до складу “тіньового” флоту Росії, який Кремль використовує для…
Героїня розповіла, що спочатку й сама не знала, що відбувалося у 2014 році та не зовсім розуміла події наступних восьми років,…
Росія має віддати Владивосток Китаю, оскільки вплив КНР на цей регіон упродовж останніх років суттєво…