Альянс задіє для цього близько 10 кораблів. Операція триватиме до квітня.
PRODUCTION - 25 July 2024, Mecklenburg-Western Pomerania, Kühlungsborn: The research vessel "Elisabeth Mann Borgese" from the Leibniz Institute for Baltic Sea Research Warnemünde (IOW) is underway for a multi-week research project on bottom trawling in the Baltic Sea off Kühlungsborn. The project is being coordinated by the Leibniz Institute for Baltic Sea Research Warnemünde (IOW). The main focus of the research is on how bottom trawling affects sensitive habitats in the Baltic Sea. Photo: Bernd Wüstneck/dpa (Photo by Bernd Wüstneck/picture alliance via Getty Images)
НАТО з кінця тижня почне охороняти критично важливі об’єкти у Балтійському морі, використовуючи до 10 кораблів. Про це повідомляє фінський портал телерадіомовлення Yle.
Охорону забезпечать кораблі, що вже перебувають у Балтійському морі, а також ті, які безпосередньо спрямують країни НАТО. Ці сили залишаться у морі до квітня.
Кораблі виконуватимуть переважно стримувальну функцію та патрулюватимуть райони, де розташовані енергетичні та телекомунікаційні кабелі. У міжнародних водах НАТО немає права перешкоджати проходу суден інших країн.
Охорона Фінської затоки буде продовжена силами Фінляндії та Естонії.
Військовий союз НАТО вирішив посилити свою присутність у Балтійському морі на прохання Фінляндії та Естонії на тлі пошкоджень підводних кабелів останнім часом.
Нагадаємо, 25 грудня в Балтійському морі обірвався підводний електрокабель, що зʼєднує Фінляндію та Естонію. Фінська поліція припускає, що до цього причетне судно Eagle S, яке прямувало з Росії до Єгипту. Воно суттєво сповільнилося в той час, коли стався обрив кабелю. Припускають, що кабель обірвався через якір, який судно волокло морським дном. Eagle S належить до російського “тіньового флоту”, хоч володіє ним компанія Caravella з Обʼєднаних Арабських Еміратів. Судну приблизно 20 років і воно в незадовільному стані, що загрожує безпеці та екології.
Загалом між Естонією та Фінляндією зафіксували збої ще у трьох морських кабелях звʼязку. За інформацією компаній-власниць, перебої суттєво не впливають на звʼязок між країнами. Пошкодження вже ремонтують та зʼясовують причини. Наразі причина перебоїв невідома.
Із середини листопада між різними країнами обриваються морські кабелі звʼязку. У Фінляндії та Естонії це теж не перший випадок.
Похорон Папи Римського Франциска відбудеться у суботу, 26 квітня, о 10:00. Святу Месу очолить кардинал…
Російська урядова хакерська група Gamaredon є однією з найбільших загроз для України, адже деякі її…
Сили оборони відкинули російських окупантів південніше Удачного у Покровському районі на Донеччині. Водночас російські війська…
Ватикан у вівторок, 22 квітня, опублікував фото Папи Римського Франциска у відкритій труні. Фотографії були…
Приватні японські інвестори – банки та пенсійні фонди – продали закордонні облігації на суму $17,5…
Американський долар упав до найнижчого показника з березня 2022 року: 21 квітня він знизився до…