Під час чергових навчань у Балтійському морі НАТО задіяло безпілотні морські системи для виявлення та відстеження російських суден, включно з «тіньовим флотом» танкерів, які намагаються обійти санкції.
Про це повідомляють Defense News.
Американська компанія Saildrone оголосила про успішне використання своїх безпілотних морських апаратів у межах демонстраційних навчань НАТО Task Force X, що проходили у Балтійському морі. Зокрема, морські дрони виявили та відстежували сотні суден щодня, серед яких були не лише умовні «червоні сили» навчань, але й справжні російські військові кораблі та судна так званого «тіньового флоту».
У червні відбулося друге за рахунком навчання, організоване командуванням трансформації НАТО (Allied Command Transformation — ACT), яке відповідальне за адаптацію Альянсу до нових викликів. У ньому брали участь понад 60 американських і французьких безпілотних морських систем, що проходили випробування у суворих умовах Балтійського моря. Серед них — чотири 10-метрові дрони Voyager від Saildrone, які діяли у Фінській затоці та західній частині Балтійського моря.
«Voyager виявляли та відстежували сотні суден щодня, зокрема виявили як умовних супротивників, так і реальні об’єкти, включно з російськими військовими суднами та суднами “тіньового флоту”», — йдеться у пресрелізі компанії.
Безпілотні апарати працювали в складних погодних умовах — під час сильних вітрів і хвиль висотою понад 2 метри. Усе зібране ними розвідувальне відео та дані передавалися через портал Saildrone до Морського командування НАТО, яке інтегрувало інформацію у загальну оперативну картину навчань.
Російський «тіньовий флот» — це флотилія застарілих танкерів, часто без страхування та офіційної реєстрації, яку Москва використовує для обходу західних санкцій на експорт нафти. Згідно з дослідженням Brookings Institution, лише за останні три роки Росія додавала в середньому по сім нових суден щомісяця, а загальна чисельність цього флоту вже становить близько 343 одиниць. При цьому понад 40% нових танкерів були продані Росії продавцями з ЄС.
Ініціатива Task Force X стартувала минулого року, і її мета — пришвидшити впровадження безпілотних систем у військово-морські операції. У лютому відбулася схожа демонстрація біля узбережжя Данії, де поєднували пілотовані та безпілотні платформи під час бойових стрільб і тактичних маневрів.
НАТО прагне уникнути бюрократичної затримки у впровадженні нових технологій, тому активно взаємодіє з виробниками для використання вже готових до застосування комерційних рішень. У межах цієї ініціативи свої національні проєкти за моделлю Task Force X планують запустити Болгарія, Румунія, Туреччина, Норвегія та Велика Британія.
Нагадаємо, що на думку генсека НАТО Марка Рютте, Китай може переконати Росію напасти на територію НАТО.
У Королівському суді Вінчестера розпочався процес над 65-річним пенсіонером Говардом Філліпсом, якого звинувачують у передачі…
Лідер більшості у Сенаті США, республіканець Джон Тун заявив, що голосування щодо двопартійного законопроєкту про…
Компанія ByteDance, що володіє відеосервісом TikTok, готується запустити окремий застосунок для користувачів у США, який…
10 липня президент України Володимир Зеленський проведе в Римі додаткові зустрічі з американською делегацією.
У Києві, 10 липня, внаслідок російського масованого обстрілу частково перекрили рух транспорту.
У Подільському районі Києва внаслідок російської атаки у ніч проти четверга, 10 липня, майже повністю…