Науседа наголосив, що повномасштабній війні росії проти України передувала гібридна збройна агресія 2014 року.
Президент Литви Гітанас Науседа у своєму виступі на саміті Кримської платформи наголосив, що саме з Криму почалася російська агресія проти України, і вочевидь цей півострів буде місцем, де їй остаточно покладуть край.
«Усі ми могли бачити, як одне цинічне порушення міжнародного права торувало шлях для наступного», – зазначив литовський президент.
Він навів широкий перелік злочинів, які російські військові скоювали і продовжують скоювати у війні проти України.
Науседа акцентував також, що контроль над Кримом росія теж використовує для ведення війни проти України та для обмеження свободи судноплавства у Чорному морі, створюючи загрози для глобальної продовольчої безпеки.
«Усе це почалося в Криму у лютому 2014 року. І, судячи з усього, це також те місце, де все це має закінчитись – коли Крим повернеться, як частина держави Україна. Український народ заслуговує на те, щоб побачити Крим звільненим і безпечним. Корінний народ, кримські татари, які постраждали від хвиль етнічних чисток і геноциду від спершу царського, потім радянського режимів, заслуговують на те, щоб розбудовувати свій дім – без дискримінації і репресій», – наголосив Гітанас Науседа.
Президент Литви додав, що міжнародна спільнота зобов’язана забезпечити відповідальність росії за усі порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права. «Відповідальні за численні воєнні злочини та сам злочин агресії не мають залишитися безкарними», – наголосив Науседа.
Натомість Зеленський заявив, що Крим — це ключ до продовольчої, а отже і світової стабільності.
Фото: соцмережі
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.