Національне агентство з питань запобігання корупції внесло три найбільші нафтогазові компанії Китаю до переліку міжнародних спонсорів війни.
Про це повідомляє пресслужба НАЗК.
Відомо, що до списку міжнародних спонсорів війни потрапили компанії: China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) та China National Petroleum. Corporation (CNPC).
CNOOC Group – третя за величиною національною нафтовою компанією Китаю та є найбільшим морським видобувачем нафти та газу в КНР.
Дочірня компанія CNOOC Limited, як і інша китайська компанія CNPC, мають по 10% акцій у проєкті “Арктик СПГ-2”, що розташований на півострові Гидан в Арктичному регіоні РФ. Капітальні вкладення для запуску проєкту “Арктик СПГ-22 на повну потужність оцінюються у 21,3 млрд дол. США.
Зазначається, що з початком повномасштабної війни РФ проти України компанія не припинила співпрацю з країною-агресоркою. У липні там добудували і спустили на воду першу лінію зрідження природного газу на плавучій основі гравітаційного типу проєкту “Арктик СПГ-2”. Участь у його відкритті брав особисто Володимир Путін.
Реалізація цього проєкту може збільшити частку Росії на світовому ринку зрідженого природного газу до 15%, наразі її частка складає близько 8%.
Sinopec Group – друга за величиною державна компанія Китаю. Вона займається видобутком викопного палива та спеціалізується на переробленні сирої нафти. Наприкінці березня 2022 року там заявили, що продовжать купувати сиру нафту та газ у Росії, навіть якщо країни Заходу посилять санкції.
Компанія володіє 10% відсотками акцій ПАТ “Сибур Холдинг”, а за перше півріччя цього року тільки російський холдинг сплатив РФ податків на суму 347 млн доларів.
Sinopec через підконтрольну “Соихл Гонконг Холдинг Лимитед” також володіє часткою 40% у ТОВ “Амурский газохимический комплекс”. У 2022 році, цим підприємством було сплачено податків на суму 2,1 млрд руб. (або 30 млн дол. США) до бюджету РФ.
China National Petroleum Corporation – найбільша китайська національна нафтогазова корпорація та одна з найбільших світових енергетичних компаній з видобутку нафти та газу. Вона інтегрована з найбільшими російськими компаніями у сфері нафтогазової галузі, а також урядом.
Оскільки компанія володіє часткою у російських компаніях, вона сплачує податки, на які РФ може продовжувати війну проти України.
Варто також нагадати, що урядом держави-агресора з 1 січня 2023 р. терміном на три роки було підвищено ставку з податку на прибуток для експортерів ЗПГ з 20% до 34%. Це означає, що податки від експорту зрідженого природного газу майже вдвічі (+70%) збільшать наповнення бюджету Росії.
Нагадаємо, що 28 вересня НАЗК запропонувало запровадити санкції проти 47 алмазних компаній РФ.
Фото: відкриті джерела
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.