Categories: Без рубрики

Не $6 мільйонів. Китай лише на сервери для DeepSeek міг витратити $1,3 мільярда

Незалежна дослідницька компанія SemiAnalysis з'ясувала, що загальні витрати китайського стартапу DeepSeek на сервери становлять 1,3 млрд доларів. За даними аналітиків, оцінка в 6 млн доларів не враховує інвестиції в дослідження, інфраструктуру та інші витрати DeepSeek.

Про це пише Interesting Engineering з посиланням на звіт аналітиків.

Як зазначають у виданні, одна з найгучніших заяв полягає в тому, що вартість навчання DeepSeek V3 становить близько 6 мільйонів доларів. У звіті SemiAnalysis ця цифра зазнає критики, оскільки в ній не враховано кілька факторів.

Повідомляється, що оцінка в 6 млн доларів не охоплює істотні інвестиції в дослідження і розробки, інфраструктуру та інші витрати компанії. За даними аналітиків, сумарно DeepSeek витратила на сервери 1,3 млрд доларів. Більша частина цих фінансових коштів спрямована на експлуатацію та обслуговування великих кластерів графічних процесорів, що становлять основу обчислювальної потужності.

Аналіз показав, що модель DeepSeek R1 демонструє зіставні можливості міркувань із моделлю OpenAI o1. При цьому DeepSeek не носить статус безперечного лідера за всіма показниками продуктивності.

У виданні також зазначили, що хоча цінова стратегія DeepSeek привернула увагу і похвалу, ШІ-модель Gemini Flash 2.0 від Google, що має схожі можливості, виявилася ще більш економічною.

Додамо, вчені з Каліфорнійського університету в Берклі стверджують, що їм вдалося відтворити основну технологію, яка лежить в основі китайського DeepSeek, витративши менше 30 доларів на її навчання. Також повідомлялося, що DeepSeek R1 з тріском провалив ключові тести на безпеку, проведені дослідницькою групою Cisco у співпраці з дослідниками з Пенсільванського університету.

Тим часом, OpenAI оголосила про створення спільного підприємства з японським SoftBank для надання послуг штучного інтелекту корпоративним клієнтам. Окрім того, компанія розглядає можливість зробити відкритим код ChatGPT, як у DeepSeek, що потенційно означатиме, що будь-хто зможе використовувати та перепрофільовувати моделі OpenAI.

Recent Posts

Із 28 квітня до 4 травня у районних Vcentri HUB Києва пройде низка заходів. Перелік

Vcentri HUB Києва заплановані психологічні тренінги для ВПО, заходи для людей старшого віку, заняття з…

3 години ago

Культурний тиждень в Києві. Анонс подій на тижні із 29 квітня по 4 травня

Зокрема, цього тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.

4 години ago

У Києві триває інтерактивна виставка «Третє дихання» про емоції та почуття

У столичному просторі М82 на Подолі відкрилась масштабна інтерактивна виставка "Третє дихання". Вона присвячена людським…

4 години ago

У Києві в Музеї медицини триває виставка «Операція “Вакцинація”», присвячена щепленням та історії боротьби людства проти страшних хвороб

Проєкт присвячений Європейському тижню імунізації — 2025, який Всесвітня організація охорони здоров’я разом з урядовими партнерами…

4 години ago

В Ірані заявили, що знайшли винних у вибуху у порту Шахід-Раджаї

26 квітня в порту Шахід-Раджаї в іранському місті Бандар-Аббас стався потужний вибух, внаслідок якого загинули щонайменше 40…

4 години ago

Усик і Дюбуа провели битву поглядів. Британець зненацька штовхнув українського боксера

Після кількох секунд контакту Дюбуа несподівано штовхнув Усика, що спричинило миттєву реакцію охорони та команди обох…

4 години ago