Сполучені Штати очікують, що Китай зможе зіграти продуктивну роль у процесі досягнення справедливого й тривалого миру в Україні, оскільки в контексті його стратегічного партнерства з Росією має вплив на Москву.
BEIJING, CHINA - MAY 16: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin (L) and Chinese President Xi Jinping (R) arrive for Russian-Chinese talks May 16, 2024 in Beijing, China. Putin is in China for a two-day state visit. (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллера під час брифінгу у Вашингтоні, передає “Укрінформ”.
Ми бачили поглиблення відносин між Китаєм і Росією, і це стосується не лише відновлення оборонно-промислової бази (РФ – ред.).
Міллер додав, що це стосується і того, що Росія є “великим стратегічним партнером” для Китаю, та висловився про зв’язки між лідером КНР Сі Цзіньпіном та російським диктатором Володимиром Путіним на тлі нещодавніх зустрічей лідерів.
Речник Держдепу США наголосив, що вони не можуть точно передбачити “куди це піде”, однак Штати вважають, що Китай зможе “зіграти продуктивну роль у припиненні конфлікту”.
Водночас додав, щоб “це було не просто отримання миру заради миру, а й отримання миру, який був справедливим миром і міцним миром для тієї держави України”.
Нагадаємо, видання Bloomberg повідомляє, що російська компанія у співпраці з Китаєм працює над розробкою ударного безпілотника, який схожий на іранський “Шахед”.
Європейці занепокоєні, що Китай потенційно може виробляти ударні дрони швидше, ніж Іран чи Росія, і це призведе до ще більшої ескалації. Деякі країни вважають, що надання Росії безпілотників для нападу перетне межу летальної допомоги.
Додамо, що президент Сі Цзіньпін позиціює Китай як нейтральну країну щодо російсько-української війни. Він раніше заявляв, що “Китай не здійснює прямих постачань зброї до РФ, та контролює експорт підсанкційних товарів”.
Однак Bloomberg News неодноразово писав, що КНР надає Росії супутникові зображення для військових цілей, мікроелектроніку та верстати для танків, а також країна передала низку технологій, що використовуються росіянами для виробництва зброї.
Водночас США не вбачає у діях Китаю загрози, бо прямих постачань зброї безпосередньо до Росії вони не фіксували. Президент України Володимир Зеленський також не переймається через ймовірну загрозу з боку Китаю. На саміті G-7 він заявив, що президент Сі дав йому слово не надавати Росії зброю, нагадує Bloomberg.
Загальна вартість поставленого "IT-коаліцією" обладнання склала майже 2 млн євро. Це третя поставка у 2025…
Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо, спеціальні посланники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог зустрінуться…
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.