Categories: Без рубрики

Не вказане, як кладовище. На Чернігівщині місцева влада знищила місце поховання жертв Голодомору

Місцеві жителі кажуть, що їх ніхто не попереджав про роботи на кладовищі. Вони одразу звернулися до селищного голови з проханням зупинити роботи, адже в багатьох на тому місці поховані родичі.

У селі Івківці Чернігівської області бульдозерами зрівняли із землею цвинтар з похованнями жертв Голодомору 1932-1933 років. У селищній раді заявили, що за документами там кладовища немає, і назвали роботи доброустроєм території.

Про це повідомив Національний музей Голодомору-геноциду.

Про подію першими заявили журналісти місцевого телеканалу «Прилуки». Вони виїхали в село і на місці масового поховання побачили, як працюють бульдозери та інша техніка.

Місцеві жителі кажуть, що їх ніхто не попереджав про роботи на кладовищі. Вони одразу звернулися до селищного голови з проханням зупинити роботи, адже в багатьох на тому місці поховані родичі.

Як розповів івківчанин Микола Данілішін, у нього тут похований дідусь Денис Череп. За його словами, третина цього цвинтаря була заповнена під час Голодомору.

«Люди вмирали. Їх возили возами, а закопували, як худобу, без трун. Мого діда так само закопали. З дому забрали все, навіть квасолю, все вигребли… Для діда викопали яму, поки його візком привезли, вже четверо там лежало. Люди не могли викопати навіть ями, не було сил», — розповів Микола Данілішін.

Селищний голова Роман Ювченко пояснив, зазначили у музеї, що роботи на місці цвинтаря здійснюються за рішенням виконавчого комітету та відповідно до програми доброустрою. Він додав, що в плані територіальної громади ділянка, на якій проводять роботи, не вказана як кладовище.

Однак у музеї наголосили, що цвинтар в Івківцях зазначається як одне з понад тисячі місць масового поховання на території України в геоінформаційній системі «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду», яка була створена співробітниками Музею Голодомору ще у 2019 році.

Згідно з Національною книгою пам’яті, в роки Голодомору в Івківцях загинули від голоду щонайменше 162 людини, серед них — велика кількість дітей. І це лише ті, чиї імена встановлено. Більшість із загиблих поховані саме тут, на старому кладовищі. Жителі села дотепер відвідують могили рідних.

Національний музей Голодомору-геноциду звернувся до голови Ладанської ТГ та голови Прилуцької РДА з повідомленням про цінність і важливість збереження цього місця поховання періоду Голодомору, а також із проханням відновити порядок на меморіальній території та належним чином маркувати її.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

4 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

4 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

4 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

4 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

5 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

5 години ago