Categories: Без рубрики

“Не вмирай”. Вічна молодість як маркетинговий хід — чи варто слідувати прикладу 47-річного Браяна Джонсона, який одержимий ідеєю повернути собі тіло 18-річного

1 січня на Netflix вийшов документальний фільм "Не вмирай: Чоловік, що хоче жити вічно". У центрі сюжету — 47-річний Браян Джонсон, у минулому - ІТ-підприємець, а тепер - біогахер, який інвестує значні кошти та час у власні добавки Blueprint, спрямовані на уповільнення старіння та досягнення біологічного віку 18 років. Він щодня приймає понад 100 таблеток, проходить численні медичні процедури та дотримується суворого режиму. Фільм досліджує його методи, особисте життя та взаємини з родиною. Фільм пропонує цікавий погляд на прагнення до безсмертя, але при цьому міг би глибше дослідити наукові та етичні аспекти цього питання і не так відкрито рекламувати його сайт з таблетками та їжею під власним брендом.

Документальний фільм “Don’t Die: The Man Who Wants to Live Forever” за неповні три тижні після виходу викликав низку неоднозначних реакцій як серед глядачів, так і в західній пресі. Фільм триває 88 хвилин, має рейтинг 6,4/10 на IMDb і має українське озвучення та субтитри. Замість того, аби дати відповіді на очевидні питання, зокрема, щодо наукової доказовості методів, платформа вирішила зосередитися на самій персоні Браяна Джонсона, про якого останні роки писали практично всі західні ЗМІ, оминаючи всі гострі моменти, що більше нагадує піар-фільм з відвертою рекламою персонального порталу з таблетками та їжею.

Хто такий Браян Джонсон

47-річний мільйонер Браян Джонсон вклав цілі статки у своє прагнення до безсмертя. У 30-річному віці він створив компанію з обробки платежів Braintree. Вона стала успішною, але самого Джонсона робочий стрес призвів до глибокої депресії та думок про суїцид. У 2013 році він продав свій бізнес корпорації Ebay за 800 мільйонів доларів та захопився вивченням свого тіла. Із цього народилися нові бізнес-проекти: Джонсон відкрив венчурний фонд, орієнтований на біотехнології, та компанію, яка випускає шоломи для аналізу активності мозку. Але найбільш амбітною стала інша його ідея – він вирішив звернути назад процес старіння. Джонсон хоче мати тіло 18-річної людини і лише 2023 року він витратив на це щонайменше 2 мільйони доларів. На початку 2023-го його історію в Bloomberg розповів журналіст та письменник, автор біографії Ілона Маска Ешлі Венс. Тоді ж розпочалась його “світова слава”.

Браян Джонсон у 20-річному віці
28-річний Браян із новонародженим сином

Він має команду більш ніж з 30 докторів та інших експертів у галузі здоров’я людини. Її очолює 29-річний фахівець із регенеративної медицини Олівер Золман, який закінчив престижний Королівський коледж у Лондоні. У 2021 році він заснував компанію 20one Consulting, клієнти якої прагнуть сповільнити старіння. Золман розробив їм різні програми: базові зачіпають лише харчування і фізичні вправи, дорожчі включають також безліч медичних тестів і процедур. За словами Золмана, Джонсон — найстаріший із його клієнтів. Як стверджують люди з медичної команди Джонсона, його біологічний вік зменшився щонайменше на п’ять років. У 2023-му тести показували, що у підприємця «серце 37-річного, шкіра 28-річного, а обсяг легень та фізична форма — 18-річного».

Джонсон встає о п’ятій ранку і приймає по два десятки БАДів та ліків. Далі слідує годинникове тренування з 25 вправ високої інтенсивності (у Джонсона три такі тренування на тиждень). Протягом дня він споживає 1977 калорій із веганської їжі (рецепти страв змінюються залежно від його біологічних показників). Для чищення зубів підприємець використовує щітку, іригатор та зубну нитку, а також маже ясна захисним гелем. Спати він лягає в той же час після двох годин носіння окулярів, що блокують синє світло. Щомісяця Джонсон проходить десятки медичних процедур — зокрема, досить болючі — і оцінює їх результати за допомогою аналізів. Він щодня вимірює свою вагу, індекс маси тіла, відсоток жирових відкладень, частоту серцевих скорочень, рівень глюкози та кисню у крові. Джонсон регулярно проводять аналізи крові, сечі і калу, МРТ всього тіла, а також проводять перевірки окремих внутрішніх органів. Він зробив 33 537 знімків свого кишечника і придбав спеціальний пристрій, який підраховує кількість його ерекцій за ніч.

А ще біохакер переливає собі кров сина – 19-річного Талмейджа, стимулює свій пеніс електрикою і проходить незаконні генетичні випробування. Власне, суворий щоденний режим довголіття, він дотримується разом зі своїм сином.

Пара, яку хвалили за те, що вони мають вигляд “як брати”, шокувала світ 2023 року, коли оголосила, що пройшла “перший у світі обмін плазмою між декількома поколіннями”, разом із батьком Джонсона, якому зараз 73 рік, щоб спробувати залишитися вічно молодими. Хоча Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала відмовитися від цієї практики у 2021 році. Також раніше в пресі повідомляли про “шкідливість” рапіміцину, який вживав Джонсон. Виявилося, що рапіміцин має неприємний ефект — ліки від старіння прискорюють процес старіння. Це з’ясувалося дослідження, після чого бізнесмен від нього відмовився.

З експериментами над собою Джонсон ділиться через свою інстаграм-сторінку, де у нього трохи більше 1,5 млн підписників.

Про що фільм

У документальному фільмі Netflix, Джонсон пояснив, як “побудувати сімейну культуру здоров’я та працьовитості”. Джонсон і Талмейдж прокидаються о 5 ранку, опівдні з’їдають свою “останню їжу за день” – поєднання овочів, горіхів, насіння і ягід – і о 20:30 лягають спати. “Коли я лягаю спати о 20:30, первинне травлення закінчується, і мій пульс у стані спокою становить близько 47-49 уд/хв”, – детально описав це на своєму сайті Джонсон нещодавно. “Якщо я поїм пізніше вдень, мій пульс у стані спокою буде 55-58 ударів на хвилину, тому що моє тіло все ще перетравлює їжу, і це погіршить якість мого сну на ~30%”.

Коли він лягає спати, то майже не крутиться, оскільки Джонсон насолоджується глибоким і швидким сном. Він каже, що йому вдалося досягти “ідеального сну” частково завдяки вечірньому ритуалу засинання та відмові від нічної активності. Він також не вживає кофеїн та алкоголь. Батько і син вживають Blueprint, його комплексну програму добавок. Важкий протокол Джонсона містить метформін для регулювання рівня глюкози в крові та проферрин для вироблення заліза та еритроцитів.

Він дотримується веганської дієти, за винятком пептидів колагену. Зазвичай він споживає 2250 калорій на день, 130 грамів білка, 206 вуглеводів і 101 грам жирів. Сніданок – це протеїнова суміш з какао, оливковою олією першого відтискання та молоком з горіхом макадамії, а обід о 9 ранку – супервегетаріанська тарілка.

Дует робить щоденне 60-хвилинне тренування, яке поєднує в собі силові, кардіо, гнучкість та баланс. Відтискання, підтягування, присідання, скручування на біцепс та 10 хвилин високоінтенсивного інтервального тренування – ось лише деякі з вправ, що входять до програми. І, нарешті, батько та син займаються “сфокусованою роботою”.

Відповідаючи на запитання у документальному фільмі про свої стосунки з Талмейджем, Джонсон сказав: “Талмейдж бачить у мені своє майбутнє, а я бачу в Талмейджі своє минуле. Я думаю, що ми обидва просто розмовляємо самі з собою, коли ведемо наші розмови”, – додав він. Інтерв’юєр Netflix пожартував: “Я думав, ви скажете, що вважаєте Талмейджа своїм майбутнім”. “Так, багато в чому це правда”, – засміявся Джонсон.

Реакція преси

Документальний фільм “Don’t Die: The Man Who Wants to Live Forever” отримав різноманітні відгуки від критиків. Так, портал Decider рекомендує переглянути фільм, зазначаючи, що він надає захопливий погляд на незвичайний пошук довголіття, хоча й критикує за недостатнє висвітлення ширших питань охорони здоров’я та генетики.

Блог Never Felt Better висловлює змішані почуття щодо фільму, вказуючи на те, що режисер Кріс Сміт не достатньо критично підходить до діяльності Браяна Джонсона, дозволяючи йому вільно висловлювати свої погляди без належного аналізу.

На платформі Vocal Media рецензент відзначає, що фільм пропонує інтимний погляд на життя Джонсона та його стосунки з родиною, але водночас піддає сумніву ефективність його методів продовження життя.

Британська The Guardian аналізує прагнення головного героя до безсмертя, підкреслюючи етичні та наукові виклики, з якими він стикається. А The New York Times відзначає, що фільм майстерно поєднує особисту історію з глобальними питаннями, змушуючи глядачів замислитися над сутністю життя та смерті. Тоді як Variety підкреслює, що стрічка спонукає до дискусії про моральні та соціальні наслідки прагнення до безсмертя, відзначаючи здатність поєднувати особисту історію з глибокими філософськими питаннями.

На веб-сайті агрегатора оглядів Rotten Tomatoes фільм має високу оцінку – 83%. Тоді як Metacritic, який використовує середньозважену оцінку, поставив фільму оцінку 56 зі 100.

Recent Posts

27 квітня — Провідна неділя. Все про традиції, значення та чому неварто нести на могили штучні квіти

Провідна неділя — це особливий день у християнській традиції, коли люди вшановують пам’ять померлих, відвідують…

6 години ago

Угода про рідкоземельні мінерали має бути підписана негайно — Трамп

Також американський президент додав, що «робота над загальною мирною угодою між Росією та Україною йде…

7 години ago

Росія під час удару по Павлограду знищила базу медичного батальйону «Госпітальєри»

Російські війська знищили базу батальйону "Госпітальєри" у Павлограді, Яна Зінкевич оголосила збір коштів на відновлення.

7 години ago

Макрон не проводитиме жодних дипломатичних зустрічей на похороні Папи Римського

Раніше стало відомо, що на похороні Папи Римського очікується присутність 50 президентів та 10 монархів. Загалом у Ватикані в суботу…

7 години ago

Слухала російську музику в День жалоби. У Києві жінку притягнуто до адміністративної відповідальності

Все це відбулось в день, коли столиця перебувала в жалобі за жертвами масованої ракетної атаки…

7 години ago

Посол Росії в Німеччині Нечаєв прийшов без запрошення на пам’ятні заходи у Німеччині

Минулого тижня Нечаєв без запрошення з'явився на меморіалі Зеєловських висот з охороною, російським вінком та білоруським колегою.

7 години ago