У Польщі вважають, що перспектива припинення вогню у війні Росії проти України швидко наближається.
Новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Прем’єр Польщі Дональд Туск на пресконференції за підсумками зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що Польща і так взяла на себе тягар захисту кордону НАТО з Білоруссю та Росією, тому країна не надсилатиме миротворчих військ після припинення вогню в Україну.
“Польща несе найбільший тягар з усіх європейських країн у зв’язку з війною в Україні. Це гирі різних типів. Саме в Польщі він є найбільшим, ключовим хабом допомоги для України. Тому всі наші співрозмовники повинні це враховувати. Польща — це країна, яка потребує повної підтримки та співпраці для безпеки польського кордону”, — сказав Туск.
Також глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, коментуючи інформацію ЗМІ про можливу європейську миротворчу місію в Україні, сказав, що його країна хоче допомагати з логістичними операціями, а не відправляти війська.
Як повідомляє “Європейська правда”, заяву Сікорського наводить Rzeczpospolita.
Як вказав очільник польського зовнішньополітичного відомства, “нічого, що стосується України, не повинно відбуватися без України та Європи”.
Він також додав, що роль Польщі у допомозі Україні полягає у забезпеченні логістики.
“Це поки що попередні ідеї, але ясно одне: Польща має 600 кілометрів кордону з Білоруссю і Росією, ми підтримуємо всі логістичні операції для України і, можливо, в цьому полягає наша роль, але ми не розглядаємо жодного відправлення військ в Україну”, — зауважив він.
Війна, розв’язана Росією проти України, не закінчиться швидко, але перспектива припинення вогню швидко наближається, заявив уповноважений представник польського уряду з відновлення України Павел Коваль, пише RMF 24.
За його словами, відновлення України може початися у другій половині 2025 року. За оцінками Коваля, підготовка до відновлення України вступає в ключову фазу, зокрема через те, що, можливо, вдасться домогтися припинення вогню.
При цьому Коваль упевнений, що війна в Україні швидко не закінчиться, максимум — припинення вогню і закінчення гарячої фази конфлікту.
Коваль вважає, що закінчення війни та питання втрати Україною територій залежить від того, як довго житиме російський диктатор Путін.
“Сьогодні є Путін, завтра його не буде”, — цитує видання політика, який нагадав, що Захід орієнтований на кордони української держави, які визнані міжнародним правом.
За словами Павла Коваля, жодна серйозна людина ні в США, ні в країнах Європи не погодиться на бездумне схваленням російського поділу.
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.
На Сумщині поблизу державного кордону тривають інтенсивні бойові дії.
Після невдалої спроби перерізати трасу з Дніпропетровської області росіяни почали відступати. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ…
Іспанія оголосила триденну жалобу для вшанування пам'яті Папи Франциска після його смерті 21 квітня у…