На ліквідацію наслідків збитого росіянами літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 у 2014 році, Нідерланди витратили 166 мільйонів євро. Цей рахунок хочуть виставити Росії.
REIJEN, NETHERLANDS - MAY 26: Lawyers attend the judges' inspection of the reconstruction of the MH17 wreckage, as part of the murder trial ahead of the beginning of a critical stage, on May 26, 2021 in Reijen, Netherlands. Judges and lawyers viewed the wreckage of Malaysian Airlines Flight 17, a commercial flight between Kuala Lumpur and the Netherlands that was shot down over Ukraine in 2014, ahead of a new phase in the trial of three Russians and a Ukrainian suspect. All 283 passengers and 15 crew members were killed. (Photo by Piroschka van de Wouw - Pool/Getty Images)
Про це повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Він подякував уряду за звіт і назвав його кроком до справедливості.
Так, рахункова палата заявила, що розслідування щодо злочинців обійшлося в 53 мільйони євро. Також Нідерланди витратили 365 євро на чистку плюшевих іграшок загиблих дітей.
Уряд звернувся до Рахункової палати з проханням підготувати витрати на допомогу Нідерландам у справі про державну відповідальність проти Росії.
Вона зараз перебуває на розгляді в Міжнародній організації цивільної авіації. Нідерланди та Австралія порушили цю справу, щоб, можливо, подати позов про відшкодування збитків проти росіян.
Ця доповідь може призвести до обґрунтованої вимоги компенсації в судовому процесі Нідерландів проти Росії, — заявив прем’єр Нідерландів.
Водночас рахункова палата наголошує, що йдеться про проміжну позицію, це буде оновлюватися щороку. За 2023 рік буде додано щонайменше 16,5 млн євро. Цю суму держава виділила як компенсацію родичам загиблих.
Цю компенсацію було призначено тому, що вкрай сумнівно, що злочинці, засуджені нідерландським судом, коли-небудь дійсно виплатять цю суму. Троє чоловіків, двоє росіян і українець, були засуджені до довічного ув’язнення торік за причетність до катастрофи літака. Вони не сидять у в’язниці, а перебувають десь у Росії, — пише видання DeStentor.nl.
Так, 17 липня 2014 року на захопленій проросійськими бойовиками території Донецької області було збито пасажирський авіалайнер Boeing 777.
Слідча комісія встановила, що Boeing був збитий ракетою, запущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Він належав 53-й зенітно-ракетній бригаді РФ, що дислокувалася в Курську. ЗРК відправили в Україну, де сепаратисти й бойовики використовували його в боях проти ЗСУ.
17 листопада 2022 року окружний суд Гааги виніс вердикт у справі про збиття літака.
Трьох з чотирьох обвинувачених визнали винними у катастрофі.
Обвинувачення у вбивстві 298 осіб, які перебували на борту літака авіакомпанії Malaysia Airlines, висунули двом росіянам — колишньому «міністру оборони» самопроголошеної «ДНР» Ігорю Гіркіну і генерал-майору Сергію Дубинському (на прізвисько Похмурий) — та громадянину України Леоніду Харченку (Крот).
Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…
За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…
Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…
На місце вже прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи поліції.
Приводом для такої жорсткої позиції стали заяви посла Нечаєва, в яких він підкреслив, що не…
США у своїй пропозиції щодо мирної угоди не бачать Україну в НАТО.