Керівник спеціального штабу з питань України в Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг в розмові з журналістами в Києві сказав, що Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини дві системи протиповітряної оборони IRIS-T малої та середньої дальності. Також він повідомив, що німецькі військові інструктори готові навчати українських військових на рівні штабів батальйонів і бригад.
Німеччина надасть Україні в рамках оборонної допомоги ще дві системи протиповітряної оборони IRIS-T малої та середньої дальності — SLM та SLS. Передача має відбутися до кінця поточного року, заявив начальник спеціального штабу з питань України в Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг, повідомляє Rp.pl.
За словами представника німецького оборонного відомства у розмові з журналістами у Києві, його країна поставить Україні дані системи ППО “протягом наступних днів та тижнів”.
“Наступні системи IRIS-T SLM (середньої дальності) та SLS (малої дальності) мають прибути до України протягом наступних днів та тижнів — до Різдва (25 грудня, — ред.)”, — сказав він.
При цьому Фройдінг наголосив, що підтримка України з боку ФРН “триватиме і після Різдва і після 23 лютого — запланованої дати федеральних виборів у Німеччині”.
Він також розповів, що останніми днями Німеччина поставила в Україну артилерійські гаубиці, танки та БМП Marder, а також запустила програму ударних безпілотників.
За словами генерала, навчання українських військових перебуває в центрі обговорень між Україною та Німеччиною. “Ми працюємо над ідеями для підготовки, особливо на рівні штабів батальйонів і бригад, щоб зробити їх більш ефективними”, — зазначив Фройдінг.
Основною проблемою лишається тривалість підготовки. Німецька сторона пропонує шеститижневі курси, однак українське командування через нагальні бойові потреби часто обмежується двома-чотирма тижнями.
Коментуючи можливість навчання українських військових на території України, німецький генерал зауважив, що не бачить у цьому практичних переваг. “Це більш ризиковано, тому що росіяни намагатимуться вразити будь-які навчальні об’єкти в Україні, де перебуватимуть військові НАТО. Це вимагало б від нас набагато більше організаційних зусиль. У нас у Німеччині та в усіх інших державах НАТО в Європі є чудові навчальні заклади з набагато кращими умовами навчання. Тому я вважаю, що набагато краще рішення – проводити навчання в Німеччині, в Європі, адже ми можемо бути набагато ефективнішими та інвестувати в інструкторів, посилюючи рівень навчання, оскільки нам не потрібно дбати про безпеку”, — резюмував він.
Додамо, напередодні віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанішина під час спілкування з журналістами на вечорі солідарності з постраждалими від насильства заявила, що проведення інструкторами з ЄС тренувальних місій для воїнів ЗСУ на території України — лише питання часу.
“Звичайно, ми говоримо (з європейськими партнерами – ред.) про тренувальні навчання українських військових. Ми сьогодні бачимо це як елемент оснащення українських бригад, тобто ми забезпечуємо укомплектованість бригад, вони мають бути забезпечені тренуванням і відповідно оснащені. Тому, я думаю, це лише питання часу, коли відбуватиметься тренування (європейськими інструкторами — ред.) на території України”, — повідомила чиновниця.
За словами Стефанішиної, йдеться про підготовку й оснащення більше десятка українських бригад, тож це “абсолютно прагматичне рішення, до якого ми рухаємося”.
Зазначимо, 13 листопада стало відомо, що шоста із запланованих систем ППО IRIS-T від Німеччини надійде в Україну до кінця цього року.
Нагадаємо, що IRIS-T — зенітний ракетний комплекс середнього радіуса дії німецького виробництва. Це одна з найсучасніших систем ППО у Німеччині. Комплекс призначений для знищення літаків, гелікоптерів, безпілотників та крилатих ракет.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.