Німецька прокуратура у Франкфурті припинила розслідування справи про відмивання грошей проти російсько-узбецького мільярдера Алішера Усманова, повідомили його адвокати.
Про це пише Reuters.
«Ми завжди наполягали на невинуватості нашого клієнта», — йдеться у заяві адвокатів Wannemacher & Partner Уве Лембрука та доктора Маркуса Готценса, які назвали це важливим кроком на шляху до захисту репутації 71-річного Усманова.
Прокуратура Франкфурта передала питання щодо розслідування федеральним прокурорам, які наразі не коментували це рішення.
Усманов, чиї статки, за даними індексу мільярдерів Bloomberg, становлять 14,4 мільярда доларів, заробив своє багатство в гірничодобувній промисловості, телекомунікаціях та медіа.
Його адвокати заявили, що за більш ніж два з половиною роки слідство не змогло довести основні звинувачення проти нього, зокрема у відмиванні грошей.
Алішер Усманов погодився сплатити 4 мільйони євро штрафу, щоб закрити справу про відмивання грошей у Німеччині, пише газета Süddeutsche Zeitung.
Сплата штрафу Усмановим не означає визнання ним винуватості й не тягне за собою засудження.
Прокуратура обґрунтувала закриття справи відсутністю фінансових збитків для будь-кого у Німеччині, а також давністю ймовірних злочинів (у справі йшлося про “самовідмивання” грошей, яке стало кримінальним злочином у Німеччині лише з листопада 2015 року, а до того розглядалося як додаткова дія до основного податкового злочину й окремо не каралося).
Як відомо, мільярдер перебуває під санкціями США, Великої Британії, ЄС та України. Усманов є засновником групи USM та спільно з Андрієм Скочем, Володимиром Скочем, Варварою Скоч і Володимиром Стершинським здійснюють свою діяльність у стратегічних для економіки РФ галузях – металургії та гірничодобувній, телекомунікаційному секторі та сфері цифрових технологій («Металоінвест», «Мегафон»).
У 2022 році у Німеччині відбувалися обшуки у філіалах швейцарського банку UBS у Франкфурті та Мюнхені в рамках розслідування підозр у відмиванні грошей російським мільярдером. Також проходили обшуки у кількох обʼєктах нерухомості, що належать Усманову, неподалік від Мюнхена. Метою рейду був пошук доказів у раніше закритих справах проти Усманова за підозрою щодо порушення закону про зовнішню торгівлю, відмивання грошей та ухилення від сплати податків.
Правоохоронці вважають підприємця платником податків у Німеччині, тому що з 2014 Усманов в основному проживає в Тегернзее. Іноді він також мешкав у розкішному мюнхенському районі Богенхаузен.
Після викриттів, повʼязаних із «Панамськими документами», стало відомо, що підприємець міг приховати значні активи та прибуток від приросту капіталу за допомогою складних офшорних конструкцій та непрозорих холдингів компаній. Наприклад, Усманов вважається співвласником компанії, що зареєстрована на Віргінських островах. У 2014 році частину його власності там придбав інший підприємець, і Усманов відповідно мав би сплатити до німецького бюджету податок у сотні мільйонів євро, але невідомо, чи зробив це. Також Усманов міг приховувати від німецьких податкових органів значні дивіденди від своїх акцій у Росії.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Поранену цивільну жінку та чоловіка, який, на щастя, не отримав ушкоджень, волонтер Євген Ткачов передав…