Пояснюємо всі тонкощі оновленого формату єврокубків
У Лізі чемпіонів зіграно вже два тури основного етапу, тож вболівальники поступово звикають до нового формату турніру, який в УЄФА запровадили з цього сезону. Ці зміни важливі й для тих, кому цікаві новини футболу України, адже вони безпосередньо стосуються і наших клубів: донецького Шахтаря, який виступає у Лізі чемпіонів, та київського Динамо, яке цього сезону грає в Лізі Європи, де регламент є абсолютно ідентичним. Тож якщо ви досі не розібралися в оновленому форматі ЛЧ/ЛЄ, пропонуємо зробити це просто зараз.
Перша і найбільш очевидна зміна нового формату Ліги чемпіонів – кількість учасників турніру. Якщо раніше у найпрестижнішому єврокубку виступало 32 клуби, то зараз їх стало на чотири більше – 36.
Зі збільшенням кількості учасників турніру змінилася й кількість матчів, що проводить кожна з команд. Якщо раніше кожен клуб грав шість поєдинків – по два з кожним з трьох суперників у групі, то зараз на учасників очікує цілих вісім матчів з вісьмома різними опонентами, які визначаються жеребом.
Через збільшення кількості матчів два з них доведеться грати у січні, і для українських команд, у яких в цей час чемпіонат іде на паузу, такі зміни будуть дуже незвичними, адже раніше наші клуби ніколи не проводили офіційні поєдинки в перший місяць нового року.
Однак найголовніша зміна, безумовно, полягає в тому, що з цього сезону в Лізі чемпіонів не буде груп. Якщо раніше 32 команди-учасниці ділили на вісім груп по чотири, то зараз усі результати заносяться в одну спільну турнірну таблицю, де немає жодного поділу на квартети.
Відповідно, змінилася і система розподілу путівок в плей-оф. За підсумками восьми матчів основного раунду перші вісім місць одразу вийдуть до ⅛ фіналу. Команди, що посядуть місця з 9 по 24, отримають можливість зіграти двоматчеве протистояння за право доєднатися до учасників ⅛ – своєрідна 1/16 фіналу, подібна до тієї, яку ми могли бачити в останніх розіграшах Ліги Європи та Ліги конференцій.
А ось для команд, що посядуть 25 місце та нижче, єврокубковий сезон закінчиться, адже жодних переходів з більш статусного турніру до більш скромного у новому форматі клубних змагань УЄФА не передбачено.
Однозначно сказати, що в новому форматі Ліги чемпіонів та інших єврокубків українським клубам стане важче або простіше, мабуть, не можна. Однак шанси на потрапляння в топ-24 та вихід у плей-офф вони точно матимуть.
Як і раніше, ці шанси залежать від суперників, проте за нового формату опонентів, з якими наші команди здатні боротися на рівних, має стати більше. Чому? Тому що тепер кожен учасник отримує по два суперники з кожного кошика, зокрема четвертого, в який потрапляють найслабші та найменш рейтингові команди.
Наприклад, цього сезону донецький Шахтар отримав у суперники швейцарський Янг Бойз, французький Брест та італійську Болонью — команди, з яким цілком можна боротися за позитивний результат. А зважаючи на те, що за підрахунками аналітиків для потрапляння до топ-24 буде достатньо набрати 8-9 очок, такі показники здаються цілком реальними для представників України.
Національний архів США опублікував першу порцію документів — за місяць після того, як була розсекречена…
В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…
Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…
З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…
Кабінет міністрів 18 квітня призначив Наталю Табаку на посаду голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ).
У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону.