Categories: Без рубрики

Новий комісар ЄС з енергетики вважає своїм “пріоритетом” розробку плану, що остаточно розірве всі енергетичні зв’язки ЄС з РФ

Новий комісар ЄС з енергетики Дан Йоргенсен вважає своїм «головним пріоритетом» розробку плану, який остаточно розірве всі енергетичні зв'язки ЄС з РФ. Йоргенсен заявив, що представить «реальну дорожню карту, яка включатиме ефективні інструменти та засоби для вирішення частини проблеми, що залишилася».

Про це пише Politico.

Йоргенсен заявив, що хоче “обірвати усі зв’язки з Росією, щоб не залежати енергетично”.

Його план буде зосереджений “насамперед на газі, але також на нафті та ядерній енергії” і буде реалізований протягом перших 100 днів після його вступу на посаду, що фактично дає йому крайній термін – середину березня.

Він вказав на зростання закупівлі ЄС російського зрідженого природного газу як на особливу проблему. Крім того, п’ять країн ЄС, як і раніше, залежать від Росії в плані ядерного палива.

План є наступним кроком у масштабних зусиллях ЄС щодо зміни того, як він забезпечує життя 450 млн осіб після вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Блок уже запровадив повну заборону на морський експорт вугілля та нафти з Москви, одночасно скоротивши свою залежність від постачання трубопровідного газу приблизно на дві третини.

Але в останні місяці зусилля зайшли в глухий кут. За даними товарної платформи Kpler, у 2024 році ЄС, як очікується, імпортує з Росії приблизно на 10% більше СПГ, ніж у 2023 році.

Як зазначає Politico, будь-який план щодо відмови від російських енергоносіїв до 2027 року – терміну, встановленого блоком після початку війни, – швидше за все, викличе сильний опір з боку країн, які все ще сильно залежать від імпорту з Москви. Зокрема, Угорщина та Словаччина – на чолі з дружніми Росією лідерами Віктором Орбаном та Робертом Фіцо – історично виступали проти нових обмежень на енергоносії.

Йоргенсен послався на свій досвід роботи на посаді міністра з клімату Данії у 2022 році, коли він відвідав вісім екстрених самітів міністрів енергетики ЄС, коли блок зіштовхнувся із масштабною кризою цін на газ.

За його словами, ці переговори дали йому “деякий досвід співпраці з колегами… зважаючи на те, що існують різні обставини”.

Він також матиме значну політичну підтримку свого тиску. Лише цього тижня 10 столиць ЄС спільно закликали до санкцій проти ядерного та ЗПГ-сектору Москви.

Пропозиція Йоргенсена, швидше за все, також з’явиться за кілька тижнів після закінчення довгострокової угоди про транзит газу, яка дозволяє переважно країнам Центральної Європи продовжувати імпортувати російський трубопровідний газ через Україну. Поки кілька країн обговорюють потенційні обхідні шляхи для підтримки постачання газу, Йоргенсен заявив, що очікує на закінчення терміну дії угоди.

Відносини ЄС із очолюваними Дональдом Трампом Сполученими Штатами також відіграватимуть роль в енергетичній роботі Йоргенсена з огляду на те, що Європа спиралася на США у питаннях ЗПГ, коли віддалялася від Росії. США тепер є другим за величиною постачальником газу для блоку. Йоргенсен заявив, що імпорт СПГ “безумовно стане одним із перших питань, які нам доведеться обговорити” з новою адміністрацією США.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вже припустила, що ЄС міг би закупити більше американського палива, щоб уникнути потенційної торгової війни з Трампом, який пообіцяв покласти край паузі у видачі нових дозволів на експорт СПГ із США.

Recent Posts

11 травня — День матері. Все про історію, значення та традиції

День матері – це міжнародне свято, яке відзначають у другу неділю травня, щоб висловити вдячність…

18 хв. ago

Висунення Путіним вимог до 30-денного припинення вогню розцінюватиметься як відмова — Стармер

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…

15 години ago

Міжнародні санкції роблять неможливою перемогу Росії у війні з Україною – Туск

Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…

16 години ago

Зеленський та європейські лідери сказали Трампу, за якої умови Україна буде готова до прямих перемовин з рф — Axios

Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…

16 години ago

США і Китай зустрілися, аби обговорити взаємну тарифну політику

10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…

16 години ago

На фронті від початку доби зафіксовано 84 зіткнення, бої тривають

Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…

16 години ago