Categories: Без рубрики

«Новий світлофор»: у МОЗ запропонували оновлений карантинний розподіл України на епідзони

У цьому зонуванні, ймовірно, буде три або чотири зони.

Про це під час зустрічі з журналістами розповів Віктор Ляшко, головний санлікар України, передає Українська правда.

Відтак, у МОЗ пропонують оновити поділ зон за рівнем епідеміологічної небезпеки. Зокрема кожна область потраплятиме в одну з чотирьох зон – червону, помаранчеву, жовту або зелену.

За словами Ляшка, зелена зона передбачає скасування майже всіх карантинних обмежень, зберігає хіба тільки носіння масок.

У жовтій зоні закладам харчування та розважальним закладам дозволять працювати на годину довше, ніж тепер – тобто до 24 години.

Червона передбачає жорсткі карантинні обмеження, на кшталт закриття закладів.

Також Віктор Ляшко пояснив, що червоний рівень епіднебезпеки на території регіону встановлюватиметься у разі наявності протягом трьох днів поспіль двох чи більше з таких ознак:

  • Завантаженість ліжок із забезпеченням кисню в лікарнях, відведених під COVID-19, більше 65%.
  • Кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену до коронавірусу протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300.
  • Кількість госпіталізацій з підтвердженим коронавірусом та підозрою протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60.
  • Коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 методом ПЛР або визначення антигену – більше 20%.
  • Зростання загальної кількості госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

Тож, для прикладу, за проектом нового зонування, у червону зону може потрапити Івано-Франківська область, яка має 70% заповненість ліжок для людей із коронавірусом.

Нагадаємо, після посилення карантинних умов у січні, вся Україна перебуває в помаранчевій епідзоні за чинним зонуванням. У новому розподілі, який пропонує МОЗ, ці обмеження відповідатимуть жовтій зоні.

До слова, щоб в Україні запрацювало нове зонування, уряд має схвалити відповідну постанову до 18 лютого. Постанова про переднє зонування втратить чинність 28 лютого 2021 року.

Фото: unsplash

Recent Posts

У регіонах Росії масово скасовують паради на 9 травня

Йдеться переважно про прикордонні області, що регулярно зазнають атак українських БПЛА – Бєлгородську, Курську, Брянську…

3 хв. ago

СБУ затримала агентку фсб, яка встановлювала «відеопастки» для коригування ударів по Київщині

Кіберфахівці Служби безпеки затримали під Києвом ще одну агентку ФСБ, яка коригувала ракетно-дронові атаки РФ по…

11 хв. ago

Сергій Плохій і Тімоті Снайдер отримають почесні докторські ступені Оксфорду

Церемонія нагородження Encaenia відбудеться 25 червня. Реєстрація квитків для студентів, викладачів та випускників Оксфорду відкриється…

13 хв. ago

Делегація Швеції відвідала один з енергетичних об’єктів Києва. Обговорили підтримку енергетичної стійкості та відновлення інфраструктури

У межах зміцнення міжнародного партнерства щодо енергетики та відновлення критичної інфраструктури України один з енергетичних…

23 хв. ago

СБУ арештувала судно «тіньового» флоту Росії, яке вивезло з Криму 5 тис. тонн української пшениці

Як встановило розслідування, арештоване судно входило до складу “тіньового” флоту Росії, який Кремль використовує для…

25 хв. ago

18-річна дівчина виїхала з Макіївки після десяти років життя в окупації

Героїня розповіла, що спочатку й сама не знала, що відбувалося у 2014 році та не зовсім розуміла події наступних восьми років,…

35 хв. ago