Categories: Без рубрики

Новий уряд Сирії вимагає від Росії компенсації

Нова влада Сирії під час своїх перших переговорів з делегацією Кремля висунула Росії вимогу про компенсацію.

Про це повідомляє Bloomberg.

«Цей діалог підкреслив роль Росії у відновленні довіри з сирійським народом за допомогою конкретних заходів, таких як компенсації, реконструкція і відновлення. Нова адміністрація також підкреслила, що відновлення відносин повинно враховувати минулі помилки”, – йдеться в заяві Сирії стосовно переговорів в Дамаску з заступником міністра закордонних справ Росії Михайлом Богдановим.

У заяві не пояснюється, яку саме форму компенсації Сирія прагне отримати від Росії.

Російські медіа повідомляють, що Богданов назвав переговори у вівторок “конструктивними”, хоча є розуміння “наскільки складною є ситуація”.

У сирійській заяві не згадується про дві ключові російські військові бази в Сирії, які Кремль відчайдушно намагається зберегти. Богданов сказав журналістам, що в цьому питанні не було досягнуто жодного прогресу і що необхідні подальші переговори.

Нагадаємо, напередодні у Дамаск прибула делегація російських урядовців, що стало першим візитом представників Москви після зміни влади в Сирії.

За даними Bloomberg, в ході переговорів Росія не змогла домовитися з новою владою Сирії щодо збереження своїх двох військових баз, які раніше допомагали їй впливати на ситуацію на Близькому Сході та в Африці.

У Сирії Росія наразі ще використовує дві великі військові бази — авіаційну «Хмеймім» у районі Латакії та морську в Тартусі.

Порт у Тартусі — другий за розміром порт Сирії. З 1970-х років там був розташований єдиний у Середземному морі пункт матеріально-технічного забезпечення військового флоту СРСР, а згодом — Росії. Він дозволяє проводити ремонт суден та поповнювати запаси, тому російським кораблям не було потрібно повертатися до портів Чорного моря.

22 січня, стало відомо, що нова фактична адміністрація Сирії скасувала контракт із російською фірмою «Будтрансгаз» на управління та експлуатацію росіянами порту «Тартус».

Угода про використання росіянами порту в Сирії, який використовував ще СРСР, була підписана у 2017 році на 49 років (до 2066 року). Її з сирійського боку підписали посадовці уряду президента-втікача Башара аль-Асада. Вона передбачала російські інвестиції у порт на 500 мільйонів доларів.

«Тепер усі доходи від управління морським портом підуть на благо сирійської держави, а співробітники повернуться під управління сирійської сторони», — зазначила директорка митниці Тартуса Ріяд Джуді.

Порт у сирійському Тартусі розірвав інвестиційний контракт із Росією. Супутникові знімки підтверджують, що росіяни вивозять із Тартуса свою військову техніку.

Recent Posts

Море крові та трупів. На Netflix вийшов 5-й і фінальний сезон психологічного трилеру про маніяка “Ти” — що варто знати

Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…

7 години ago

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську, — Зеленський в інтерв’ю Шапіру

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…

8 години ago

З окупації повернули 21-річного хлопця, який опинився під загрозою примусового призову до армії РФ

Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.

8 години ago

Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністеркою Ліхтенштейну Бріґітте Гаас

Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…

8 години ago

Генсек НАТО Рютте закликатиме США не змушувати Україну прийняти мирну угоду проти її волі

Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…

8 години ago

Якщо ми хочемо запобігти новим звірствам путіна, ми повинні мати довгострокові гарантії безпеки для України — Джонсон

Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…

8 години ago