Categories: Без рубрики

ОАСК відмінив рішення Київради, яке забороняло будівництво висоток на Солом’янці племіннику мільярдера Юрушева

Забудовник отримав ділянку в оренду ще у 2004 році. Висотки хочуть зводити на місці станції техобслуговування, яку, вочевидь, знесуть.

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним та скасував рішення Київради про затвердження детального плану території (ДПТ) в межах Повітрофлотського проспекту, вулиць Солом’янської, Механізаторів, Кудряшова та залізничних колій у Солом’янському районі в частині затвердження ДПТ по вул. Кудряшова, 14-А. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення суду від 22 липня.

Позов про скасування ДПТ подало ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Сервісшина» ЛТД». Фірма заявила, що Департамент містобудування КМДА протягом чотирьох років неоднозначно трактує функціональне призначення ділянки площею 0,39 га за вказаною адресою, що перебуває в оренді товариства.

Так, компанія зазначає, що зверталася за містобудівними умовами та обмеженнями для забудови, і отримувала відмову. При цьому Департамент, за даними компанії, кожного разу по-різному тлумачив функціональне призначення ділянки: 1) переважно територія зелених насаджень; 2) територія зелених насаджень і частково – житлової багатоповерхової забудови; 3) територія кварталу багатоповерхової забудови.

Київрада і Департамент заперечили позов фірми. Зокрема, Київрада в суді заявила, що відповідно до містобудівної документації 90% площі вказаної ділянки віднесено до території зелених насаджень загального користування.

Розглянувши доводи сторін, ОАСК повністю задовольнив позов «Сервісшини».

Суд вбачає, що ДПТ визначає функціональне призначення території, що знаходиться в оренді позивача по вул. Кудряшова, 14-А, як зелені насадження загального користування, в той час як згідно з даними Генерального плану міста Києва, каже суд, така територія за функціональним призначенням частково віднесена до територій комунально-складських, а частково до територій житлової забудови багатоповерхової. Більше того, наявність на такій ділянці зелених насаджень документально не підтверджується, додав суд.

Таким чином, суд дійшов висновку, що «фактично ДПТ в оскаржуваній частині не відповідає положенням Генерального плану міста Києва».

За даними видання, «Сервісшина» є власником нежитлових будівель літ. А, Б, В (не є об’єктом житлової нерухомості) загальною площею 650,7 кв м на вул. Кудряшова, 14-А. Право власності виникло на підставі рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 27.03.2014 у справі № 755/3623/14-ц.

Будівлі розташовані на комунальній ділянці площею 0,39 га. Цю ділянку «Сервісшина» отримала в оренду на 10 років у 2004 році для реконструкції існуючої станції технічного обслуговування під торговельні та складські будівлі і споруди з подальшою експлуатацією та обслуговуванням. У 2016 році договір оренди було поновлено ще на 10 років.

Як пишуть «Наші Гроші», фірма намагалася змінити цільове призначення ділянки – під житлове будівництво. Так, у грудні 2016-го Департамент містобудування погодив відповідний проект землеустрою, а також підготував проект рішення Київради про зміну цільового призначення ділянки на вул. Кудряшова, 14-А, який передав на розгляд ради. Однак, у жовтні 2017-го Управління правового забезпечення діяльності Київради надало рекомендації, відповідно до яких цей проект повернули на доопрацювання.

У подальшому, вже у 2019 році, «Сервісшина» зверталося до Департаменту містобудування із заявами про видачу містобудівних умов і обмежень забудови ділянки по вул. Кудряшова, 14-А для реконструкції існуючої станції технічного обслуговування під житловий комплекс з паркінгом. Але отримувало відмови, зокрема, через невідповідність намірів забудови містобудівній документації, відповідно до якої – це переважно територія зелених насаджень загального користування.

В дописі видання у Fаcebook йдеться про те, що будинки планують зводити на місці станції техобслуговування.

Місцеві мешканці з 2017 року виступають категорично проти будівництва ЖК на вул. Кудряшова, 14-А.

Власниками ТОВ ВКФ «Сервісшина» ЛТД є кіпрська компанія «Гелонор Ентерпрайзес Лімітед»і шотландська компанія «Карліто Капітал ЛП». Кінцевим бенефіціарним власником фірми значиться Андрій Манжелей через компанію «Севен Хіллс Менеджмент Лімітед».

За даними видання, Манжелей є племінником бізнесмена Леоніда Юрушева, у чиїх фірмах працював заступник голови КМДА (2016-2019 рр.) Олександр Спасибко, колишній директор Департаменту містобудування і заступник голови КМДА. Юрушеву у Києві належать чотири готелі: InterContinental і Fairmont Grand Hotel (5 зірок), а також Riviera House і Alfavito (4 зірки).

Фото: Наші Гроші, Гугл

Recent Posts

Президент Німеччини радить не покладати багато надій на “похоронну дипломатію”

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив застереження щодо дипломатичних переговорів у кулуарах церемонії похорону Папи Франциска.

4 години ago

Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою

Служба безпеки України 24 квітня повідомила колишньому депутату Верховної Ради, ексмеру Херсона Володимиру Сальдо, який зрадив…

4 години ago

McDonald’s реєструє товарний знак у Росії, однак повертатись не планує

Макдоналдз подає заявку на реєстрацію товарного знаку в РФ.

4 години ago

Зеленський зустрівся з фон дер Ляєн

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 26 квітня, зустрічається з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

4 години ago

У Києві завершили аварійно-відновлювальні роботи на місці ракетного удару по житловому будинку

У Києві завершились аварійно-відновлювальні роботи на місці російського ракетного удару по житловому будинку у Святошинському…

4 години ago

На фронті від початку доби – 90 зіткнень, бої точаться на восьми напрямках

Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулися 90 бойових зіткнень, на восьми…

4 години ago