Кремль реалізував свою короткочасну задачу, і не планує зав'язувати зі спробами знищити Україну. тому й США не розглядають припинення допомоги Україні.
The airplane of German Chancellor Olaf Scholz is parked on the military part of the Cologne/Bonn international airport in Cologne, western Germany on August 1, 2024, as the Chancellor came to deliver a press statement after German political prisoners have been released in one of the biggest prisoner swaps between Russia and the West since the end of the Cold War. A total of 26 people, including two minors, from the United States, Germany, Poland, Slovenia, Norway, Belarus and Russia are involved in one of the biggest East-West prisoner swaps since the Cold War. (Photo by Christoph Reichwein / POOL / AFP) (Photo by CHRISTOPH REICHWEIN/POOL/AFP via Getty Images)
Обмін політв’язнями ніяк не вплине на події в Україні, пише The Washington Post.
Так, речник Кремля Дмитро Пєсков швидко спростував будь-які припущення про те, що обмін ознаменував будь-яке розморожування відносин із Заходом, яке могло б відкрити шлях до мирних переговорів у війні проти України.
“Якщо ми говоримо про Україну та складні міжнародні проблеми, це зовсім інша справа. Там принципи зовсім інші. Це принципи національних інтересів нашої країни, інтересів національної безпеки, і там робота ведеться в іншому режимі і за іншими принципами”, — сказав Пєсков, відповідаючи на запитання The Washington Post, чи є обмін ознакою того, що Росія готова піти на компроміс і припинити вторгнення до свого сусіда.
Тетяна Станова, російська аналітикиня і засновниця компанії R. Politik із політичних консультацій, яка зараз перебуває у Франції, сказала, що ніхто не повинен очікувати прориву в американо-російських відносинах після обміну, під час якого Росія звільнила 16 ув’язнених, у тому числі деяких найвідоміших російських опозиціонерів.
“Немає ознак того, що нинішній обмін сприятиме мирним переговорам щодо України”, — сказала Станова. “Натомість це відображає поточну ситуацію, коли кожна сторона вчиться жити зі взаємною непримиренністю”.
Як зауважує The Washington Post, останній подібний обмін утримуваними особами між Москвою та Заходом відбувся в 1985 році, коли Радянський Союз обміняв 25 західних шпигунів на чотирьох агентів Варшавського договору на мосту Глініке між Західним Берліном і Потсдамом. Але настрій у той час був іншим: радянський лідер-реформатор Михайло Горбачов щойно прийшов до влади, сигналізуючи про свою готовність до більш відкритих відносин і прокладаючи шлях до зустрічі з президентом Рональдом Рейганом у Женеві пізніше того ж року.
“Але зараз немає жодних ознак потепління в американо-російських відносинах, оскільки Кремль розглядає обмін полоненими як прагматичну угоду в короткострокових інтересах Росії”, – наголошує видання.
Як писав УНІАН, 1 серпня в аеропорту Анкари відбувся обмін 26 ув’язненими між РФ і країнами Заходу. До Росії повернулися зокрема засуджений у Німеччині кілер Вадим Красіков, а також двоє російських шпигунів, які вели подвійне життя в ЄС, прикидаючись аргентинцями.
Натомість Росія віддала американських журналістів Евана Гершковича та Алсу Курмашова. Також з російської в’язниці випустили опозиціонерів Володимира Кара-Мурзу, Іллю Яшина та інших.
Із 22 до 27 квітня частково обмежуватимуть рух транспорту ділянкою Берестейського проспекту.
На вулиці Хрещатик із настанням сприятливих погодних умов розпочався поточний ремонт вулично-дорожньої мережі. Дорожники оновлюють…
У неділю, 20 квітня, в одному з дворів на лівобережжі Кам’янського сталася стрілянина.
Міністерство оборони США оголосило про планову ротацію близько 6000 американських військовослужбовців у Східній Європі влітку…
На вулиці Ярославів Вал, 27 відновили будівельні роботи на фасаді "Будинку з хлібною лавкою". Він…
Українська тенісистка Еліна Світоліна (№18 WTA) стала чемпіонкою турніру WTA 250 у французькому Руані.