Categories: Без рубрики

«Очевидний сигнал: США відмежовуються від війни». NYT проаналізувала наслідки призупинення постачання зброї Україні

Призупинення військової допомоги США посилює занепокоєння України, оскільки впливає на системи протиповітряної оборони та, як наслідок, на здатність України відбивати посилені російські повітряні удари.

Про це йдеться у матеріалі New York Times.

Після оголошення адміністрації президента США Дональда Трампа про призупинення доставки деяких перехоплювачів ППО та іншого озброєння через виснаження запасів США, командир одного з українських підрозділів Олег Ворошиловський, з яким поспілкувалося видання, висловив занепокоєння щодо продовження американської підтримки.

«Це серйозно вплине на бойову ефективність», — сказав він.

Водночас Ворошиловський зазначив, що Україна здатна витримати цю паузу. «Ми знайдемо зброю… Буде складніше. Помре набагато більше людей», — наголосив командир.

Зазначається, що серед боєприпасів, постачання яких призупинене, — ракети для систем Patriot, високоточні артилерійські снаряди та інші ракети, що запускаються з американських винищувачів F-16. Хоча незрозуміло, скільки саме озброєння було включено до призупинення і коли це відчують на полі бою, сигнал очевидний: Вашингтон дистанціюється від війни.

«Україна більше не є пріоритетом, більше не в центрі зовнішньої політики США… Принаймні Трамп дуже чесний у цьому з українцями», — сказала членкиня парламентського комітету з питань оборони та розвідки Соломія Бобровська.

Наразі незрозуміло, наскільки глибоко ця пауза вплине на Україну, яка нині отримує зброю з Європи та розвиває власне виробництво. Як пише NYT, це особливо небезпечний час для України, оскільки Росія кожні кілька днів завдає масованих повітряних атак, намагаючись прорвати систему ППО та регулярно запускає сотні дронів за ніч, а також балістичні ракети, які здатні перехопити лише ракети Patriot.

За словами Бобровської, Україна має вісім систем Patriot, шість з яких функціонують, здебільшого захищаючи Київ. «Це величезна проблема», — сказала вона. Водночас, за її словами, призупинення поставок інших видів зброї, як-от артилерійських снарядів, легше компенсувати завдяки зростанню внутрішнього виробництва та підтримці з боку європейських партнерів.

Після того, як США припинили всі постачання зброї в березні, аналітики припускали, що Україна зможе вести бойові дії ще 4-6 місяців. Через тиждень адміністрація Трампа скасувала цю паузу, і поставки відновилися. Втім, Трамп досі не схвалив жодного нового пакета військової допомоги, і всі чинні постачання здійснюються згідно з домовленостями, укладеними за адміністрації експрезидента Джо Байдена. Враховуючи, що нових обіцянок допомоги з боку Трампа, ймовірно, не буде, Київ змінив стратегію: тепер він готовий купувати американську зброю замість того, щоб отримувати її безкоштовно.

При цьому зазначається, що на саміті НАТО минулого тижня Трамп заявив, що розглядає можливість надсилання Україні ще більше Patriot — хоча незрозуміло, чи йдеться про цілі батареї, чи лише про боєприпаси, і чи буде це продаж, чи пожертва.

За даними NYT, щоб компенсувати скорочення постачань зі США, Україна нещодавно запустила спільні програми з виробництва озброєнь з європейськими партнерами — зокрема Великою Британією, Данією та Норвегією. Згідно з цими домовленостями, зброю вироблятимуть у цих країнах або в Україні: союзники надаватимуть фінансування, а Україна — технічну експертизу.

Нагадаємо, Україна та Сполучені Штати наразі проводять консультації на всіх рівнях щодо оборонних постачань та подальших контактів, які сприятимуть відновленню поставок зброї.

1 липня видання Politico повідомило, що Пентагон тимчасово зупинив постачання деяких ракет для систем ППО та інших високоточних боєприпасів до України через занепокоєння щодо надмірного скорочення власних арсеналів США. За даними видання, рішення було ухвалене ще на початку червня, але набрало чинності лише тепер.

Згодом прессекретар Білого дому Анна Келлі підтвердила рішення про припинення постачань до України деякої зброї після огляду допомоги Міністерством оборони та підтримки інших країн.

2 липня Міністерство оборони України у відповідь на заяву Білого дому про припинення передачі Києву деяких видів зброї повідомило, що Україна не отримувала офіційних повідомлень про зупинку чи зміну графіків постачання погодженої раніше військової допомоги з боку США та наразі уточнює деталі.

Recent Posts

У київському культурному просторі Squat 17b відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової

У київському культурному просторі Squat 17b 5 липня відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової, що є її…

9 години ago

У Мистецькому арсеналі триває виставка «Херсон. Степ тримає»

27 червня у Мистецькому арсеналі Києва відкрили виставку "Херсон. Степ тримає" — розповідь про довоєнну…

9 години ago

«Відстоює позицію Кремля» — прем’єр Хорватії накинувся на проросійського президента

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович звинуватив президента Зорана Мілановича у відстоюванні позиції Росії більше, ніж Хорватії.

9 години ago

«Цим персонам немає місця в Україні» — Зеленський про позбавлення громадянства митрополита Онуфрія

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готуються нові санкції проти осіб, які мають зв’язки з…

9 години ago

США зупинили поставку Україні зброї, що вже була в Польщі — WSJ

Рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити деяку військову допомогу Україні стосувалося зброї, яка вже перебувала на…

9 години ago

Рішення Трампа призупинити військову допомогу Україні приголомшило європейських союзників — Bloomberg

Рішення США про призупинення деякої військової допомоги Україні стало несподіванкою для європейських чиновників.

9 години ago