Окуповані порти на узбережжі Азовського моря росіяни використовують для вивезення краденої продукції з тимчасово окупованих територій, а також за воєнним призначенням — доставляючи зброю та спорядження.
Як повідомляє Центр транспортних стратегій, протягом 2023 року порт окупованого Маріуполя обробив не менше 65 суден.
Сукупний обсяг перевалки в порту за 12 місяців минулого року склав понад 142 тис. тонн вантажів — переважно зернових та металопродукції, вкраденої в України. З Маріуполя вантажі везуть до трьох російських портів і Севастополя.
Щодо маршрутів незаконного вивезення вантажів, то самі росіяни інформують, що з Маріуполя судна йдуть до портів: Ростов-на-Дону, Кавказ, Азов, Севастополь. В перспективі планують відкрити маршрути до Єйська і Новоросійська.
Водночас росіянам вдається нарощувати експортну перевалку через порти анексованого Криму та східного узбережжя Чорного моря. Це стало можливим, у тому числі, завдяки вивезенню краденої агропродукції з окупованих територій.
Раніше вже неодноразово повідомлялося про факти таких крадіжок. Так, в жовтні 2023 року із Севастополя вийшло російське судно «Матрос Шевченко», що було завантажене збіжжям, яке раніше незаконно вивезли з окупованих територій.
У серпні з того ж таки Севастополя відправили сирійське судно Finikia з краденим зерном. Україна просила Ліван заборонити балкеру швартуватися в тамтешньому порту Тріполі.
Протягом літа ще одне російське суховантажне судно – Alfa M – зробило як мінімум п’ять незаконних суднозаходів до портів окупованого Криму, звідки вивозило продукцію, викрадену росіянами з українських територій.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.