В окупованому Криму обрали новий гімн — офіційно його представлять у вересні. Політична експертка Євгенія Горюнова вважає, що це — чергова спроба Кремля використати пропаганду для утримання контролю над півостровом і впливу на свідомість місцевих мешканців.
Про це вона розповіла у коментарі “Суспільне Крим”.
Євгенія Горюнова зазначає, що рішення затвердити саме цей текст не було спонтанним.
“Вони, напевно, обрали саме те, що хотіли обрати, тому що ті слова вже були, це був неофіційний гімн, вони вирішили зробити його офіційним”, — вважає політична експертка.
За її словами, мотивація очевидна — посилення інформаційного тиску та штучне “цементування” населення довкола ідеї “Крим назавжди з Росією”.
“В цій ситуації дуже важливу роль грає саме ідеологічний компонент пропаганди, вони намагаються начебто сцементувати суспільство, створити новий гімн, який буде гімном “Кримської весни”, і прив’язати ці події до колективної свідомості”, — зазначає Горюнова.
Водночас вона звертає увагу на глибокий ідеологічний зміст нового тексту, який включає не лише пропаганду “перемоги”, а й спробу релігійної інтерпретації окупації.
“Дуже важливо, що в гімні береться Богородиця, хоча Крим — багатонаціональний регіон, і там мешкають кримські татари, які є мусульманами. Але нав’язується виключно православний момент”, — наголошує експертка.
На думку Євгенії Горюнової, ці символічні кроки Кремля — спроба створити ілюзію “історичної неминучості” та виправдати провальну політику щодо окупованого Криму.
“Росії немає перемоги, а треба якось це прикрити, показати. От вони й намагаються застовбити, що Крим — це російська територія. Вони намагаються об’єднати кримчан біля російської ідеї, біля російського проєкту”, — підкреслила вона.
Горюнова переконана, такий гімн не матиме жодного значення для жителів півострова.
“Це не те, що є народною творчістю або покликом душі кримчан. Це зовнішнє, і тому воно не буде працювати взагалі, бо не відповідає ментальності кримчан”, — впевнена експертка.
На її думку, гімн стане лише формальністю — його нав’язуватимуть через школи та офіційні урочистості, але жодної щирої підтримки не отримає.
“Він не буде мати значення для кримчан як гімн, який чіпляє за душу. Це не буде щось ментальне”, — додає вона.
Раніше глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов ухвалив рішення про залучення китайського бізнесу до будівництва транспортної інфраструктури в анексованому Криму.
Президент України Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину…
Міський голова Львова Андрій Садовий та п'ятий президент України Петро Порошенко вступили у заочну дискусію…
Дрони Служби безпеки України вразили завод «Купол» в Іжевську, який виробляє ЗРК «Тор» та «Оса»,…
Йдеться про російського полковника Олексія Ямакіді – екскомандира 44-го окремого авіаполку особливого призначення дальньої авіації…
Шахрайство полягало у відшкодуванні коштів з бюджету за фальшивими заявами програми страхування Medicare.
Міська голова швейцарського міста Вігольтінген Франка Буркгардт висловила своє обурення через поведінку деяких українських біженців.…