Омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до відповідних органів після висловлювання мовознавиці та ексдепутатки Ірини Фаріон про російськомовних захисників з бригад «Азов» та 3-ї ОШБр.
Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради з прав людини. Фото з відкритих джерел
Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у соцмережах.
Особисто звернувся до відповідних органів державної влади – Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування.
Він зазначив, що згідно із законодавством, небажана поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери – це заборонений утиск та форма дискримінації.
Лубінець наголосив, що Україну захищають чоловіки й жінки з різних груп суспільства, національних спільнот, віросповідання та переконань, місця проживання тощо.
Омбудсмен підкреслив, що порушення рівноправності громадян карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України.
Наполегливо закликаю усіх, особливо публічних осіб, свідомо ставитися до ідей та поглядів, які вони транслюють, а медіа — відповідально ставитися до інформації, яку поширюють.
Водночас Лубінець не уточнив, про заяви якої саме публічної особи йдеться.
Нагадаємо, напередодні Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців «Азову» та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Вона заявила, що «не може назвати» їх українцями. Такі висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.
Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…