Так, у документі є перелік “пропозицій” з об’єднання десятків агентств ООН у чотири основні департаменти. Йдеться про “мир і безпеку”, “гуманітарні питання”, “сталий розвиток” та “права людини”.
Агентство описує пропозиції як “деякі — великі, деякі — дрібні, деякі — спекулятивні”. Наприклад, одним із варіантів є об’єднання в одну гуманітарну організацію операційних аспектів Всесвітньої продовольчої програми, агентства ООН у справах дітей, Всесвітньої організації охорони здоров’я та агентства ООН у справах біженців.
Водночас речник Агентства ООН у справах біженців Метью Солтмарш наголосив, що організація має “унікальний мандат” у захисті біженців.
Крім цього у документі пропонується об’єднати Агентство ООН з питань СНІДу пропонується із Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та зменшити потребу в перекладачах.
Ще одна пропозиція передбачає об’єднання Світової організації торгівлі (СОТ), яка не є структурою ООН, з агентствами ООН з розвитку.
Речниця СОТ Ісмаїла Дієнг заявила, що цей орган “був створений окремою міжнародною угодою та діє незалежно, він не є частиною жодних поточних обговорень реформи ООН”.
За даними журналістів, у низці зауважень в документі згадуються дублювання мандатів, неефективне використання ресурсів та “роздуття” керівних посад.
Цей меморандум був підготовлений робочою групою, призначеною генсеком ООН Антоніу Гутеррішем у березні. Тоді він казав про необхідність “бути більш економічно ефективними”.
Також зазначається, що у службовій записці робочої групи не згадується жодна країна, але йдеться, що “геополітичні зрушення” та суттєве скорочення бюджету іноземної допомоги “ставлять під сумнів легітимність та ефективність ООН”.
Раніше Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) повідомило, що з огляду на брак фінансування і загальне зменшення донорської допомоги воно змушене скоротити кількість допомоги для внутрішньо переміщених осіб в Україні.