Categories: Без рубрики

ОПЕК+ може з липня збільшити видобуток нафти ще на 411 000 барелів

Організація країн-експортерів нафти та їх партнери (так звана ОПЕК+) обговорюють чергове збільшення видобутку нафти в липні. Втретє поспіль воно може становити 411 000 барелів на добу – втричі більше від раніше планованого обсягу.

Про це пише Bloomberg із посиланням на представників картелю.

Остаточної згоди з цього питання поки що не досягнуто. Рішення буде ухвалено на зустрічі 1 червня. ОПЕК+ уже оголосила збільшення видобутку на травень і червень по 411 000 барелів на добу. Нинішні дії стали історичним відходом від багаторічної політики захисту нафтових ринків. Внаслідок цих рішень ціни на нафту впали – до $63,8 за барель на момент написання статті.

Офіційно це робиться для задоволення попиту, але неофіційно, вказує Bloomberg, – для покарання країн, що перевищують квоти (Казахстан, Ірак), повернення ринкової частки великими виробниками та задоволення президента США Дональда Трампа.

Лідер групи Саудівська Аравія на останній зустрічі попередила учасників, які допускають перевищення видобутку над квотами, що їхня поведінка може прискорити подальше зростання виробництва.

Збігшись із початком торговельної війни президента Дональда Трампа у квітні, несподіване збільшення постачань від ОПЕК+ спочатку завдало серйозного удару по цінах на нафту, відправивши сиру нафту до чотирирічного мінімуму близько $60 за барель. Відтоді ф’ючерси трохи відновилися, бо Білий дім скасував деякі зі своїх тарифів.

Однак на ринку домінують ведмежі настрої, зазначає агентство. Раніше Міжнародне енергетичне агентство повідомляло, що зростання світового попиту на нафту сповільниться протягом решти 2025 року.

Зниження цін на нафту потенційно скоротить нафтові доходи Росії, які фінансують її війну проти України, що відкриває можливість для послаблення російської військової машини та створює додатковий економічний тиск на агресора.

Додамо, вісім країн-членів ОПЕК+ на чолі із Саудівською Аравією наприкінці 2023 року домовилися штучно скоротити обсяги нафтовидобутку на 2,2 млн барелів на добу, щоб підтримувати стабільні ціни на світовому нафтовому ринку. Термін дії добровільного обмеження видобутку мав закінчитися з жовтня 2024 року, але його кілька разів продовжували через падіння цін на нафту у зв’язку зі слабким попитом із боку Китаю і зростанням видобутку в країнах, що не входять до ОПЕК (США, Бразилія, Канада). Поступове відновлення видобутку почалося з квітня 2025 року. Ще одне скорочення на 1,65 млн барелів на добу, про яке учасники ОПЕК домовилися на початку 2023 року, діє до кінця грудня 2026 року.

Recent Posts

Microsoft заборонила своїм співробітникам писати про Палестину

Microsoft почала блокувати електронні листи, які містять слова "Palestine", "Gaza" або "Genocide". Як повідомляє протестна…

6 хв. ago

Польські фермери на знак протесту проїхали тракторами центром Щецина

Десятки тракторів проїхали в четвер вулицями польського Щецина в рамках чергової акції протесту західнопоморських фермерів.

19 хв. ago

У єдиній українськомовній школі в окупованому Криму немає підручників українською — правозахисниця

У єдиній школі з українською мовою навчання в окупованому Криму, про яку звітувала окупаційна адміністрація,…

31 хв. ago

Палата представників США після запеклих суперечок ухвалила великий податковий законопроєкт Трампа

Палата представників Конгресу США в четвер, 22 травня, ухвалила великий податковий законопроєкт, підтриманий американським президентом…

47 хв. ago

На Львівщині побили майданівця та добровольця, якого перевели на роботу в ТЦК

У місті Новий Розділ на Львівщині група чоловіків побила військовослужбовця ТЦК Нестора Дидика, якого перевели…

53 хв. ago

Іспанські правоохоронці досі шукають підозрюваних у вбивстві Портнова — МЗС України

За даними правоохоронців, на ексрадника президента-втікача Януковича Андрія Портнова, який був убитий у Мадриді 21…

55 хв. ago