88% українців пишаються своїм громадянством та хочуть будувати своє майбутнє життя в Україні. Разом з тим, майже половина респондентів відчувають тривогу за своє майбутнє.
Абсолютна більшість українців (88%) пишаються своїм громадянством. Вже третій рік поспіль гордість за своє громадянство перебуває на майже однаково високому рівні (2022 р. – 90,5%, 2023 р. – 88,5%, 2024 р. – 88%), що є найвищими показниками за роки соціологічного моніторингу. Такий рівень гордості присутній серед представників усіх вікових груп.
Опитування також показало, що абсолютна більшість респондентів хочуть будувати своє майбутнє в Україні (88%), причому основна частка серед них демонструє однозначну налаштованість залишатися в Україні – це 59% з опитуваних. Причому, таке бажання превалює серед людей з різним рівнем достатку і в усіх вікових групах.
Втім, з віком налаштованість залишатися в Україні зростає. Так, якщо серед молоді будувати майбутнє в Україні хочуть 74%, серед респондентів 30–39 років – вже 81%, 40–49 років – 87%, 50–59 років – 90%, і серед найстаршої групи – 93%. Окрім того, в опитуванні не обійшлося і без “чергового” питання референдуму 1991 року.
Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, то абсолютна більшість українців (85%) підтримали б незалежність.
Водночас, за його словами позитивних оцінок напряму, в якому загалом розвиваються події в Україні, за останній рік поменшало: наразі 40% українців вважають, що події розвиваються у правильному напрямі (було 49% у 2023 р.), тоді як 37% вважають цей напрям неправильним. Чоловіки дещо частіше за жінок оцінюють напрям розвитку як правильний, а от серед жінок більш виражена невизначеність. Серед почуттів, які респонденти відчувають стосовно майбутнього України, однозначно превалює надія (61%), за нею йдуть – тривога (40%) та оптимізм (33,5%), повідомив Гарань.
Раніше ми повідомляли про те, що більшість громадян вважає, що при СРСР Україна не мала поняття власної державності. 54% українців вважають, що попри номінальну окремість, Україна не мала у складі Радянського Союзу самостійності. Ці цифри зросли у порівнянні з 2013 роком – тоді 40% українців вважали, що Україна все ж мала державність, а 36% вважали, що вона була цього позбавлена.
На картині американського президента зображено з піднятим кулаком на сцені свого передвиборчого мітингу в Пенсильванії…
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.