13 травня покажуть три документальні стрічки про війну та її ключові особистості. Це вперше подібна подія відбувається в рамках офіційної програми фестивалю такого масштабу. До програми увійшли фільми "Зеленський" Іва Жолана, Лізи Вапне та Аріана Шемена про життя українського президента, "Наша війна" Бернара Анрі-Леві про бої на Покровському та Сумського напрямках і "2000 метрів від Авдіївки" оскароносного режисера Мстислава Чернова.
Про це йдеться на сайті Каннського кінофестивалю.
У перший день (13 травня) запланована програма спецпоказів “День України” — її присвятять російсько-українській війні За словами організаторів, таке відкриття Каннського кінофестивалю є “нагадуванням про прагнення художників, авторів і журналістів розповісти історію цього конфлікту в серці Європи, який вже 3 роки впливає на український народ і світ”.
Організатори зауважують, що ця програма спецпоказів демонструє прихильність Каннського кінофестивалю до України і її викликів на тлі російської агресії, проблем майбутнього крізь кіномистецтво.
Програму організовує мерія міста Канни, France Télévisions, Brut та Каннський фестиваль.
“День України” відбудеться у Палаці фестивалів у Salle Bazin. Усього покажуть три стрічки, які, на думку організаторів, дають можливість зануритися в розуміння вторгнення Росії в Україну:
Фільм “Зеленський”. Над стрічкою працювали Ів Джуланд, Ліза Вапне, Аріан Шемен. Вона розповідає історію життя Володимира Зеленського від його народження в Кривому Розі, а також про його дебют як комедіанта “КВН”, навчання на правника та відданість гумору.
Фільм Notre Guerre (“Наша війна”) французького філософа, письменника Бернара-Анрі Леві та фотографа Марка Руселя. Леві зняв в Україні три документальні фільми про повномасштабне вторгнення Росії: “Чому Україна”, “Героям Слава” — знятий Леві та Руселем, та “З Україною в серці”, які показував в ООН та Конгресі США, щоб переконати їх не припиняти підтримку України.
Стрічку знімали з лютого по квітень 2025 року на Покровському напрямку та в Сумській області. Команда фільму стежила за бійцями 155-ї бригади імені Анни Київської, яка проходила навчання та отримала екіпірування у Франції. Фільм показує повсякденне життя цивільних неподалік ЛБЗ, терор проти цивільного населення, інтерв’ю Зеленського, який готувався до візиту в Вашингтон.
“Справжні герої фільму — це анонімні бійці та мирні жителі, які з високо піднятою головою перед лихом і стражданнями”, — йдеться в описі стрічки. Фільм “Наша війна” є останнім в “Українському квартеті” Леві, який прихильний до України ще з часів Майдану 2014 року.
Фільм Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” розповідає про завдання одного українського взводу 3ОШБр: подолати добре укріплений кілометр лісу, щоб звільнити стратегічно важливе село від російських військ. Журналіст супроводжує їх, але чим далі вони просуваються зруйнованою батьківщиною — тим більше усвідомлюють, що ця війна може ніколи не закінчитися.
Знімати фільм почали у вересні 2023 року, а вся робота зайняла майже півтора року. Крім Чернова над стрічкою працювали фотограф Олександр Бабенко та продюсерки Мішель Мізнер і Рейні Аронсон-Рат.
Монтажем також займалася Мізнер. Музику до фільму створив дворазовий лауреат премії “Греммі” композитор і музичний продюсер Сем Слейтер (“Чорнобиль”, “Джокер”).
Як попередня стрічка режисера, “2000 метрів до Андріївки” є частиною співпраці між Frontline та Associated Press, яка досліджує російську війну проти України.
Старша віцепрезидентка і виконавча редакторка Associated Press Джулі Пейс розповідає, що “2000 метрів до Андріївки” представляють неупереджений погляд на війну, яка триває в Україні, “показуючи реальність того, що відбувається на місцях”.
Каннський кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку в Каннах у Франції. Разом зі ще чотирма найбільшими фестивалями (у Торонто, Венеційським, Берлінале і “Санденсом”) належить до так званої великої п’ятірки найважливіших подій в кіноіндустрії.
Протягом своєї історії Каннський фестиваль зазнавав значних змін, але завжди залишався важливою подією у світі кінематографії. Саме на ньому вручається одна з найпрестижніших кінопремій — “Золота пальмова гілка” для найкращого фільму.
Окрім основної програми, фестиваль має кілька паралельних секцій, таких як “Особливий погляд” та “Тиждень критиків”, що дозволяють відкривати нові цікаві напрями у кінематографі.
У 2025 році у паралельній програмі “Двотижневик режисерів” покажуть український документальний фільм “Мілітантропос” (режисери — Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий). А у програмі “Особливий погляд” буде представлений режисерський дебют Гарріса Дікінсона — Urchin, де одну з ролей зіграла українська акторка Карина Химчук (“Ти мене любиш?”, “Королі репу”).
Також у програмі студентського кіно La Cinef змагатиметься стрічка Поліни Піддубної “Моя бабуся — парашутистка”.
15 травня у Стамбулі можуть відбутись прямі переговори між Україною та Росією, які Трамп називав…
Окупанти бажають "імітувати" українські товари, які продаються на загарбаних територіях найкраще.
Починаючи з 2022 року, кількість таких пацієнтів зросла удвічі, а по деяких напрямах навіть і…
28-річний австралієць загинув в Україні, працюючи на гуманітарну організацію. Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе підтвердив цю…
Більшість потенційних присяжних жінок мали досвід сексуального або домашнього насильства, або знали когось, хто його…
Глава дипломатії Євросоюзу Кая Каллас заявила, що Росія повинна зупинити бойові дії, перш ніж розпочинати…