Categories: Без рубрики

Організатори Каннського кінофестивалю підтримали Україну. У день відкриття 13 травня відбудеться спеціальний “День України”

13 травня покажуть три документальні стрічки про війну та її ключові особистості. Це вперше подібна подія відбувається в рамках офіційної програми фестивалю такого масштабу. До програми увійшли фільми "Зеленський" Іва Жолана, Лізи Вапне та Аріана Шемена про життя українського президента, "Наша війна" Бернара Анрі-Леві про бої на Покровському та Сумського напрямках і "2000 метрів від Авдіївки" оскароносного режисера Мстислава Чернова. 

Про це йдеться на сайті Каннського кінофестивалю.

У перший день (13 травня) запланована програма спецпоказів “День України” — її присвятять російсько-українській війні За словами організаторів, таке відкриття Каннського кінофестивалю є “нагадуванням про прагнення художників, авторів і журналістів розповісти історію цього конфлікту в серці Європи, який вже 3 роки впливає на український народ і світ”.

Організатори зауважують, що ця програма спецпоказів демонструє прихильність Каннського кінофестивалю до України і її викликів на тлі російської агресії, проблем майбутнього крізь кіномистецтво.

Програму організовує мерія міста Канни, France Télévisions, Brut та Каннський фестиваль.

“День України” відбудеться у Палаці фестивалів у Salle Bazin. Усього покажуть три стрічки, які, на думку організаторів, дають можливість зануритися в розуміння вторгнення Росії в Україну:

Фільм “Зеленський”. Над стрічкою працювали Ів Джуланд, Ліза Вапне, Аріан Шемен. Вона розповідає історію життя Володимира Зеленського від його народження в Кривому Розі, а також про його дебют як комедіанта “КВН”, навчання на правника та відданість гумору.

Фільм Notre Guerre (“Наша війна”) французького філософа, письменника Бернара-Анрі Леві та фотографа Марка Руселя. Леві зняв в Україні три документальні фільми про повномасштабне вторгнення Росії: “Чому Україна”, “Героям Слава” — знятий Леві та Руселем, та “З Україною в серці”, які показував в ООН та Конгресі США, щоб переконати їх не припиняти підтримку України.

Стрічку знімали з лютого по квітень 2025 року на Покровському напрямку та в Сумській області. Команда фільму стежила за бійцями 155-ї бригади імені Анни Київської, яка проходила навчання та отримала екіпірування у Франції. Фільм показує повсякденне життя цивільних неподалік ЛБЗ, терор проти цивільного населення, інтерв’ю Зеленського, який готувався до візиту в Вашингтон.

“Справжні герої фільму — це анонімні бійці та мирні жителі, які з високо піднятою головою перед лихом і стражданнями”, — йдеться в описі стрічки. Фільм “Наша війна” є останнім в “Українському квартеті” Леві, який прихильний до України ще з часів Майдану 2014 року.

Фільм Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” розповідає про завдання одного українського взводу 3ОШБр: подолати добре укріплений кілометр лісу, щоб звільнити стратегічно важливе село від російських військ. Журналіст супроводжує їх, але чим далі вони просуваються зруйнованою батьківщиною — тим більше усвідомлюють, що ця війна може ніколи не закінчитися.

Знімати фільм почали у вересні 2023 року, а вся робота зайняла майже півтора року. Крім Чернова над стрічкою працювали фотограф Олександр Бабенко та продюсерки Мішель Мізнер і Рейні Аронсон-Рат.

Монтажем також займалася Мізнер. Музику до фільму створив дворазовий лауреат премії “Греммі” композитор і музичний продюсер Сем Слейтер (“Чорнобиль”, “Джокер”).

Як попередня стрічка режисера, “2000 метрів до Андріївки” є частиною співпраці між Frontline та Associated Press, яка досліджує російську війну проти України.

Старша віцепрезидентка і виконавча редакторка Associated Press Джулі Пейс розповідає, що “2000 метрів до Андріївки” представляють неупереджений погляд на війну, яка триває в Україні, “показуючи реальність того, що відбувається на місцях”.

Що відомо про Каннський кінофестиваль

Каннський кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку в Каннах у Франції. Разом зі ще чотирма найбільшими фестивалями (у Торонто, Венеційським, Берлінале і “Санденсом”) належить до так званої великої п’ятірки найважливіших подій в кіноіндустрії.

Протягом своєї історії Каннський фестиваль зазнавав значних змін, але завжди залишався важливою подією у світі кінематографії. Саме на ньому вручається одна з найпрестижніших кінопремій — “Золота пальмова гілка” для найкращого фільму.

Окрім основної програми, фестиваль має кілька паралельних секцій, таких як “Особливий погляд” та “Тиждень критиків”, що дозволяють відкривати нові цікаві напрями у кінематографі.

У 2025 році у паралельній програмі “Двотижневик режисерів” покажуть український документальний фільм “Мілітантропос” (режисери — Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий). А у програмі “Особливий погляд” буде представлений режисерський дебют Гарріса Дікінсона — Urchin, де одну з ролей зіграла українська акторка Карина Химчук (“Ти мене любиш?”, “Королі репу”).

Також у програмі студентського кіно La Cinef змагатиметься стрічка Поліни Піддубної “Моя бабуся — парашутистка”.

Recent Posts

Трамп може приїхати до Стамбула на зустріч України та Росії

15 травня у Стамбулі можуть відбутись прямі переговори між Україною та Росією, які Трамп називав…

2 хв. ago

В окупованому Луганську продають підробки цукерок «Шалена бджілка»

Окупанти бажають "імітувати" українські товари, які продаються на загарбаних територіях найкраще.

13 хв. ago

Голова НСЗУ: Кожна третя людина в Україні вже має або депресивний стан, або ознаки ПТСР, або ж інші симптоми порушення психічного здоров’я

Починаючи з 2022 року, кількість таких пацієнтів зросла удвічі, а по деяких напрямах навіть і…

21 хв. ago

Підтверджено загибель австралійського сапера-волонтера в Україні

28-річний австралієць загинув в Україні, працюючи на гуманітарну організацію. Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе підтвердив цю…

40 хв. ago

Розпочався суд над Шоном P. Diddy Комбсом за звинуваченнями у секс-торгівлі

Більшість потенційних присяжних жінок мали досвід сексуального або домашнього насильства, або знали когось, хто його…

49 хв. ago

Без припинення атак переговори з Росією неможливі — Кая Каллас

Глава дипломатії Євросоюзу Кая Каллас заявила, що Росія повинна зупинити бойові дії, перш ніж розпочинати…

58 хв. ago